Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak poprowadzić kable bez wiercenia ścian?

Kable są niezbędną częścią do tego, aby sprzęty elektronicznie prawidłowo funkcjonowały. Trzeba jednak przyznać, że ich nadmiar nie wygląda estetycznie, a dodatkowo może powodować niebezpieczeństwo dla domowników. Nie jesteś jednak skazany na przewody wystające z każdego kąta. Nie musisz także wiercić dziur w ścianach, żeby je ukryć. Sprawdź jak poprawić kable bez wiercenia w ścianach!

Sposoby na maskowanie kabli

Istnieje kilka sposobów, dzięki którym ukryjesz swoje kable i nie będziesz musiał używać wiertarki. Sprawdź je i zdecyduj, który z nich jest dla Ciebie najlepszy: 

Izolacja 

Pierwszym sposobem na zamaskowanie kabli, które biegną po ścianie jest stworzenie otuliny z tworzyw sztucznych lub drewna. Za pomocą dwóch deseczek jesteśmy w stanie zamaskować długi przewód, który ciągnie się po ścianie. Jeśli wybierzesz plastikowe tworzywo, możesz dodatkowo pomalować ja na kolor ścian, co sprawi, że kabel wraz z izolacją będą praktycznie niezauważalne.  

Mimo że to rozwiązanie wydaje się proste i przystępne, trzeba wspomnieć o minusach. Są nimi wszelkie zakola i zakręty, które zajmują w trakcie montażu bardzo dużo czasu i dodatkowo bardzo trudno o wykonanie estetycznego efektu. Jednak jesteśmy w ten sposób w stanie ukryć wystające kable, nie musząc chować ich pod ścianami. Dużym plusem jest z pewnością fakt, że demontaż takiej izolacji jest niezwykle szybki i łatwy. 

Chowanie 

Drugi sposób wymaga przede wszystkim dobrej organizacji przestrzeni i planu. Chodzi bowiem o to, aby zamontować wszystkie sprzęty w taki sposób, aby przewody biegły wzdłuż ścian lub były możliwe do schowania np. pod dywanem. Trzeba jednak pamiętać o dodatkowym zabezpieczeniu kabli, aby nikt się nie potknął i przypadkiem nie uszkodzić przewodów. 

Płaskie kable

Ostatnim i chyba najlepszym sposobem na schowanie kabli bez wiercenia w ścianach jest użycie płaskich kabli. Nazywane także kablami instalacyjnymi, są idealnym rozwiązaniem na szybkie i efektowne ukrycie. 

Kable instalacyjne bardzo łatwo wtapiają się w ścianę, a samo rozłożenie bardziej przypomina taśmę niż przewód. Dodatkowo te kable dostępne są w wielu odcieniach, dzięki czemu można wybrać taki, który będzie kolorystycznie najbardziej zbliżony do ścian w pomieszczeniu. 

Warto dodać, że kable instalacyjne po jednej stronie posiadają samoprzylepny klej, który nie zostawia śladów, a jednocześnie zapewnia dobrą przyczepność. Co ciekawe, można połączyć ten sposób wraz z chowaniem kabli, co stworzy dyskretne okablowanie, które można umieścić wszędzie.

2021-09-28T09:45:16+00:00 24 września, 2021|Artykuły, Biuro, Kuchnia, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku