Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Zalety mieszkania na poddaszu

Zalety mieszkania na poddaszu

Wiele osób, które chcą zaaranżować swoje poddasze, chwyta się za głowę i zastanawia się jak to zrobić. Często jednak znajdują się śmiałkowie, którzy mają wiele pomysłów na wypełnienie tej specyficznej, znajdującej się pod dachem przestrzeni i robią to na własną rękę.

Do wyboru masz dwie opcje: albo zdecydujesz się na poddasze ze skosami albo pozostanie Ci ich ścięcie. Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje plusy – prawda jest jednak taka, że każdy przypadek jest indywidualny.

Jeśli zdecydujesz się na przestrzeń, w której skosy zostają, to pomieszczenie będzie optycznie mniejsze. Z drugiej strony skosy tworzą przymus zamawiania mebli na wymiar, które zmieszczą się w pokoju i pomogą maksymalnie wykorzystać niewymiarową przestrzeń. Jak widać – aranżacja wnętrz na poddaszu to nie taka prosta sprawa.

Czy zaaranżować poddasze samemu?

Kiedy już na pewno wiesz, że na poddaszu będziesz chciał utworzyć odpowiednią dla siebie przestrzeń, warto zastanowić się czy nie będzie Ci potrzebna pomoc specjalisty, który zna się na aranżacji wnętrz. Projektant, który dobrze zna się na rzeczy i ma bogate doświadczenie, może pokazać Ci rozwiązania i pomysły, na które nie wpadłbyś sam. Taki wybór pomoże Ci z pewnością zaoszczędzić dużo czasu i zachodu, ponieważ profesjonalny aranżer od razu podpowie Ci gdzie szukać mebli lub produktów czy z usług którego fachowca skorzystać.

Oczywiście jeśli postanowisz, że samodzielnie zaprojektujesz i zaaranżujesz przestrzeń poddasza to chapeau bas! Na pewno zabierając się za tak ambitne zadanie samemu wiele się nauczysz i będziesz dumny/a, ilekroć będziesz przebywał w swojej autorskiej przestrzeni! Będzie to z pewnością niesamowita zabawa! Minusem takiego rozwiązania jest duży wkład czasu i siły, aby bez odpowiednich umiejętności, doświadczenia i know how funkcjonalnie i stylowo zaprojektować przestrzeń na poddaszu.

Poddasze – pierwsze kroki w aranżacji wnętrza

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na samodzielną aranżację, czy skorzystasz z pomocy specjalisty, ważne jest, abyś przemyślał kilka kwestii, zanim zabierzesz się do działania. Wykonaj tych kilka prostych kroków:

Krok I – wybierz przeznaczenie  poddasza

Pierwszą kwestią jest cel, dla którego Twoja przestrzeń ma być zaaranżowana. Czy będzie to sypialnia, siłownia, pokój zabaw dla dzieci a  może pomieszczenie gospodarcze?

Krok II – zdecyduj się na skosy lub z nich zrezygnuj

Zdecyduj czy Twoje poddasze powinno zostać w wersji pierwotnej (ze skosami) czy lepiej postawić na pionowe ściany. Oczywiście dużo zależy tu od kroku I, czyli przeznaczenia przestrzeni.

Krok III – ustal budżet

Niestety bez tego kroku nie pójdziesz dalej. Zastanów się i dokładnie policz, ile pieniędzy możesz przeznaczyć na aranżację poddasza i na co możesz sobie pozwolić. Najlepiej trochę zawyżyć koszty, aby w trakcie realizacji projektu nie brakło Ci funduszy.

Krok IV – zainspiruj się!

Kiedy już będziesz wiedział, do czego chcesz przeznaczyć przestrzeń na poddaszu, czy zostawiasz skosy oraz ile pieniędzy możesz wydać na realizację projektu, nie pozostało Ci nic innego jak znaleźć inspirację! Warto przeszukać Internet w poszukiwaniu ciekawych realizacji, w których poddasze zaaranżowano funkcjonalnie i stylowo.

2021-10-27T07:16:37+00:00 10 października, 2021|Artykuły|
Polub nas na facebooku