Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak zabezpieczyć bramę garażową przed zimą?

W niektórych rejonach już spadł pierwszy śnieg, a pozostali nadal czekają na nadejście zimy. Jednak najważniejsze to dobre przygotowanie i ułatwienie sobie późniejszego funkcjonowania, a w szczególności mamy na myśli kierowców, chowających swoje samochody w garażach. Zapoznaj się z naszymi wskazówkami, które pozwolą Ci przetrwać ten okres bez nerwów i zbędnych wydatków na naprawy.

Najpierw zapobiegaj

Zanim stanie się najgorsze warto przeciwdziałać takim utrudnieniom i regularnie przeprowadzać kontrole całego mechanizmu bramy garażowej. Mniej więcej powinno się to odbywać raz lub dwa razy do roku, a zwłaszcza przed okresem zimowym, by rozwiązać ewentualne usterki przed nadejściem mrozów. Bardzo ważna okazuje się konserwacja elementów ruchomych, które należy dokładnie posmarować i oczyścić z zanieczyszczeń. Uszczelki powinny jednocześnie delikatnie wychodzić na zewnątrz, aby zabezpieczyć garaż przed dostawaniem się do środka wody czy śniegu.

Natomiast w przypadku zainstalowanego układu elektrycznego również warto dokonywać okresowych kontroli sprawności. Ponadto zimą trzeba zwracać szczególną uwagę na prawidłowe działanie fotokomórek, które w razie postawania zlodowaceń lub zakrycia śniegiem mogą być całkowicie nieprzydatne. W podobnych przypadkach wystąpienia lodu na dachu garażu polecamy wmontowanie specjalnych kabli grzejnych, które mogą być regulowane automatycznie lub posiadać stałe natężenie mocy. To bardzo przydatne i użyteczne rozwiązanie, dzięki czemu unikniesz czasochłonnego rozkruszania lodu, a co ważniejsze, zapobiegniesz poważniejszym wypadkom w razie poślizgnięcia.

Częste odśnieżanie

Przede wszystkim należy usuwać pozostałości śniegu, lody czy błota z uszczelek w bramie garażowej oraz w jej pobliżu. Wówczas zniwelujemy ryzyko niedomknięcia drzwi na wskutek zlodowaceń, a w przypadku bram uchylnych zapobiegniemy przymarzaniu do podłogi. Dokładnie odśnieżenie terenu przed garażem również pomoże podczas wjazdu do środka, szczególnie w miejscach, gdzie znajduje się on na lekkim wzniesieniu.

Równie istotne jest pozbycie się warstwy śniegu zanim wjedziemy do środka, ponieważ negatywnie może to wpłynąć na ogólny stan pomieszczenia. Powstawanie wilgoci i zacieków wygląda nie tylko nieestetycznie, ale także może powodować różnego rodzaju uszkodzenia na ścianach i trwałe zanieczyszczenia. Mocno zwilżone powietrze może jednocześnie doprowadzić do zalęgania się grzybów i bakterii, co oznacza już o wiele poważniejszy remont w garażu.

Dodatkowe wskazówki

Jeżeli nagle najdzie Cię ochota na czyszczenie powierzchni drzwi, lepiej dobrze się zastanów, ponieważ powinny być w zupełności suche. W innym razie wilgoć może zniszczyć naszą bramę garażową i zmusić nas do zakupienia nowej. Podobnie należy zwracać uwagę na długotrwale uchylone wejście, gdyż w czasie mrozów można znacznie ochłodzić wnętrze, ale przede wszystkim uszkodzić system elektroniczny. Niestety zimno negatywnie wpływa na jakość sprzętu, dlatego powinnyśmy zadbać o jego prawidłowe funkcjonowanie, by ułatwić sobie życie w późniejszym czasie.

2017-11-22T17:13:23+00:00 17 listopada, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku