Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Z jakiego materiału wybrać drzwi wewnętrzne?

Drzwi wewnętrzne nie są łatwe w wyborze, dlatego że różnią się swoim materiałem, rodzajem, konstrukcją oraz wymiarami. Muszą przede wszystkim charakteryzować się solidnością i trwałością wykończenia. Zatem z jakiego materiału wybrać drzwi wewnętrzne do naszego mieszkania?

Drzwi drewniane

Drzwi tego rodzaju cechują się trwałością dlatego, jeśli zdecydujemy się je wybrać, będą z pewnością wytrzymałe. Ich elegancki wygląd dodatkowo powinien skusić nas do ich wyboru. Jednak jest to droższy wariant niż w przypadku  innego typu drzwi. Do wykonania drewnianych skrzydeł wykorzystuje się zazwyczaj dąb, sosnę lub buk. Mogą być lite lub klejowe. Niektórzy z producentów pozostawiają surowy stan drzwi, abyśmy mogli samodzielnie je pomalować lub zabejcować, ponieważ wiele modeli fabrycznie już maluje się np. lakierami bądź farbami kryjącymi, które zmieniają kolor drewna.

Drzwi z płyt

Drzwi z płyt typu HDF lub MDF są coraz bardziej popularne i wykorzystywane. Ich główną zaletą jest to, że imitują one wygląd drzwi drewnianych, dzięki czemu ich cena jest nieco niższa niż oryginalne skrzydła drewniane. Gęstość płyty HDF cechuje większa twardość, a co za tym idzie jest zdecydowanie bardziej odporna na czynniki mechanicznie oraz wszelkie uszkodzenia i pęknięcia. Płyty MDF to automatycznie mniejsza gęstość i są bardziej poddane na zniszczenia. Materiał ten jest lekki i łatwo można wykończyć go farbą, okleiną sztuczną lub naturalną. Okleina naturalna, czyli fornir zabezpieczona lakierem jest odporna na zarysowania oraz środki chemiczne. Z kolei jej sztuczna wersja – laminat to dokładna imitacja drewna i jego kolorystyki. Świetnie sprawdzą się w miejscach, gdzie najczęściej dochodzi do zarysowań.

Szklane drzwi

Drzwi szklane wykonane częściowo lub całkowicie ze szkła, zazwyczaj produkowane są z tego hartowanego – odporne na pęknięcia i zniszczenia. Szklane skrzydła idealnie sprawdzą się w pomieszczeniach, które nie ma wystarczającej ilości światła i chcemy je wówczas dodatkowo naświetlić. W dostępnych na rynku wielu wersjach i kolorach,  matowe lub przejrzyste.

Drzwi – jakie wybrać i gdzie kupić?

Wybór odpowiednich drzwi zależy już tylko właściwie od nas. Musimy także przemyśleć, z jakiego materiału skrzydła sprawdzą się w naszych pomieszczeniach i będą nie tylko dobrze wyglądać, ale również charakteryzować się funkcjonalnością. Ponadto warto zastanowić się nad rozmiarem samym drzwi. Typowe dostępne na rynku to te o szerokości 80, 90 lub 100cm. Istotną kwestią jest również ich otwieranie – do środka lub na zewnątrz, a także czy mają być prawe, czy lewe. Aby wybrać odpowiednie wyposażenie do Twojego domu, polecamy Ci drzwi Wrocław – bianex.pl, gdzie z pewnością znajdziesz odpowiednie drzwi, które spełnią wszystkie Twoje kryteria.

 

2018-09-25T16:15:03+00:00 25 września, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku