Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Budowa domu – wybierz drzwi, które będą strzałem w 10!

Budowa domu to duże wyzwanie. Jest obciążeniem psychicznym, finansowym oraz „pochłaniaczem” czasu wolnego.  Jeśli obecnie zastanawiasz się nad kupnem odpowiednich drzwi jesteś już na dobrej drodze! To znaczy, że już wiele etapów budowy domu za Tobą. Postaramy się pomóc Ci w kupnie drzwi dopasowanych do Twojego nowego miejsca na Ziemi.

Drzwi zewnętrzne

Zdajemy sobie sprawę, że dobór idealnych drzwi wejściowych do domu to dla Cienie bardzo ważna kwestia. Odpowiednio dobrane drzwi zewnętrzne to nie tylko estetyka, ale również bezpieczeństwo. Dzięki nim możesz również zwiększyć energooszczędność budynku, a zatem również opłaty związane z ocieplaniem domu. Zdecyduj się na odpowiedni dla Ciebie model, a jeśli potrzebujesz pomocy, zapytaj specjalistów, a następnie sprawdź jak radzi sobie z montażem drzwi firma Bianex z Wrocławia.

Spośród materiałów, z których wykonuje się drzwi zewnętrzne, wyróżnia się:
– drewno
– tworzywa sztuczne
– włókno szklane
– aluminium
– stal

Drzwi zewnętrzne – drewniane

Najczęściej używanym materiałem jest drewno gatunków liściastych np. dąb, mahoń lub drewno gatunków iglastych np. świerk czy sosna. Materiał ten jest dobrym termoizolatorem i  cechuje się wysoką wytrzymałością. Co więcej ma niską podatność na wysokie temperatury (mała rozszerzalność cieplna).

Drzwi zewnętrzne – PVC

Poli(chlorek winylu) w skrócie PVC, PCV, PCW jest kolejnym materiałem, z którego produkuje się drzwi wejściowe. Ich wypełnienie najczęściej wykonuje się z płyt wytłaczanych z paneli PVC. Najlepszym wykończeniem takich drzwi jest folia akrylowa oraz okleina PVC. Często maluje się je po prostu farbą. Do zalet drzwi wykonanych z tego materiału są dobre parametry termiczne i akustyczne oraz łatwość utrzymania ich w czystości. Główną wadą jest natomiast niska sztywność PVC, zatem nie sprawdzą się one jako typowe drzwi antywłamaniowe.

Drzwi zewnętrzne – stalowe i aluminiowe

Stal i aluminium to właśnie główne materiały, z których wykonuje się drzwi antywłamaniowe. Te wykonane z aluminium, mają również aluminiową ościeżnicę. Malowane są zazwyczaj proszkowo. Metoda ta pozwala na równomierne pokrycie powierzchni bez względu na jej chropowatość. W zależności od preferencji drzwi mogą być matowe lub z połyskiem. Do wad stali oraz aluminium należy niska izolacja cieplna oraz akustyczna.

Drzwi zewnętrzne – włókno szklane

Drzwi wykonane z włókna szklanego posiadają najczęściej dębowe ościeżnice. Ich wypełnienie stanowi pianka poliuretanowa. Jako wykończenie stosuje się malowanie farbą akrylową.

Jeśli oprócz drzwi wejściowych, musisz zająć się jeszcze wykończeniem pozostałych elementów domu zdaj się na profesjonalistów i wybierz montaż okien we Wrocławiu. Trzymamy kciuki za to, aby Twój dom stał się pięknym miejscem o którym od dawna marzysz.

2020-05-26T09:53:17+00:00 26 maja, 2020|Artykuły|
Polub nas na facebooku