Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Wszystko o moskitierach

To fantastyczny wynalazek, który sprawdzi się w każdym domu, biurze czy też miejscu publicznym, gdzie użytkownicy chcą pozbyć się raz na zawsze uciążliwych szkodników. W poniższym artykule przedstawimy Wam ich zalety oraz drobne wady, a także opowiemy o ich szerokim zastosowaniu oraz sposobach montażu, by skłonić Was do wypróbowania moskitier w swoim mieszkaniu.

Czym są moskitiery?

To nic innego jak jedna z najskuteczniejszych barier przed insektami oraz drobnymi zanieczyszczeniami z zewnątrz, która może być zamontowana zarówno na okna, jak i drzwi wejściowe. Ich wielkość jest uzależniona od wymiarów w domu klienta, gdyż mogą być produkowane na zamówienie. Materiał, z którego została wykonana siatka jest bardzo elastyczna i rozciągnięta na całej szerokości i wysokości. Co więcej, ich obudowa może również przybierać różne odcienie, gdyż jej wykonanie możliwe jest na kilka różnych sposobów.

Rodzaje moskitier

Istnieje kilka typów moskitier, które postanowiliśmy przedstawić po krótce. Pierwszym najczęściej wybieranym modelem są ramkowe moskitiery, których drewniana obudowa prezentuje się bardzo naturalnie i zwyczajnie, a dodatkowo mogą dopasować się do każdej wielkości okna. Innym przykładem mogą być moskitiery zwijane, których użytkowanie jest bardzo proste i mało skomplikowane, dzięki czemu sam możesz zdecydować na jakiej wysokości chcesz zawiesić swoją barierę. Równie powszechnym modelem jest wersja plisowana, która oprócz ochrony przed owadami, gwarantują również zabezpieczenie przed promieniami słonecznymi. Regulowane plisy pozwalają na ułożenie całości w sposób wygodny i komfortowy dla użytkownika.

Niektóre okna jednak są dość mało wymiarowe i posiadają niestandardowe rozmiary. Właśnie tym celu powstały moskitiery zwijane, ale przeznaczone na zdecydowanie większe powierzchnie. Podobne wielkości przyjmują także moskitiery na drzwi, które znajdziesz w wielu sklepach zarówno w odmianie plisowanej, jak i skrzydłowej, która jest bardzo praktyczna. Wszystko za sprawą ich budowa, która przypomina drzwi. Wówczas możesz je swobodnie otwierać i zamykać w razie potrzeby.

Montaż moskitier

Zapewniamy, że nie ma tym nic trudnego, a wystarczy jedynie zapoznać się z ich instrukcją i poszukać ewentualnych instruktaży pomocniczych w internecie. Do tego potrzebne będą wyłącznie uchwyty obrotowe, dopasowane narzędzia oraz sporo chęci. Oczywiście zawsze można skorzystać z usług profesjonalnej firmy montażowej, która powinna zrobić to w kilka sekund, aczkolwiek zachęcamy do wypróbowania swoich sił w dziedzinie konstrukcji, a z pewnością zaczerpniecie z tego o wiele większą satysfakcję.

Zastosowanie

Jak wspomnieliśmy wcześniej, moskitiery zostały stworzone głównie z myślą o zabezpieczeniu domowników przed uporczywymi owadami i małymi insektami, które nie są mile widziane w większości domów. Właśnie w tym celu zastosowano gęsto uwikłane siatki, przez które absolutnie nie przejdzie nic. Montowane są zazwyczaj na letnią porę roku, kiedy użytkownicy chcą spać przy otwartym oknie, wietrzyć mieszkanie czy po prostu mieć uchylone drzwi balkonowe. Wtenczas moskitiery ochroni ich przed komarami oraz szkodnikami takimi jak szczury, myszy i inne.

Ponadto mogą one zapewnić większy komfort pod względem prywatności, a także ukrycia przed słońcem, które może być szczególnie drażliwe latem. Generalnie zastosowanie jest bardzo szerokie, a moskitiery cechują się uniwersalnością, dzięki czemu możliwości nadal stoją przed Tobą otworem.

2017-12-31T11:03:23+00:00 1 grudnia, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku