Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu?

Obecnie mamy wiele nurtów królujących w wystroju wnętrz, jednak często to właśnie nowoczesne wnętrza kuszą nas najbardziej. Głównie za sprawą tego, że wnętrza nowoczesne posiadają pewną dozę innowacji, której nie spotyka się w innych aranżacjach, wprowadzają coś nowego, dają nam poczucie podążania za modą. Są również niezwykle funkcjonalne. Jak urządzić wnętrze w nowoczesnym stylu?

Minimalizm w wystroju nowoczesnych wnętrz

Jest to jeden z głównych założeń podczas urządzania nowoczesnego wnętrza – musi być ono minimalistyczne. Nie oznacza to jednak, że musimy rezygnować ze wszystkich mebli w domu. Styl minimalistyczny przejawia się najczęściej w formie, kolorze oraz ogólnym designie mebli. Komoda nowoczesna wciąż będzie tym samym, funkcjonalnym meblem, jednak bez zbędnych gałek i uchwytów będzie zachwycała symetryczną formą.

Nowoczesne wnętrza bardzo często korzystają z założeń obecnych w architekturze wnętrz w stylu industrialnym. Również tam modne jest używanie surowych form takich jak np. beton, gładź lub surowe ściany.

Nowoczesny znaczy funkcjonalny

W zasadzie jest to jedno z głównych założeń nowoczesnego designu. Wnętrza w takim stylu maja być maksymalnie funkcjonalne, aby nie wymagały częstego sprzątania, a wolny czas mógł zostać przeznaczony na odpoczynek. Dlatego często zamiast dywanu wybieramy łatwą do czyszczenia posadzkę lub panele, a szafki i odkryte półki zastępujemy błyszczącymi frontami, które wystarczy przetrzeć, aby prezentowały się fenomentalnie.

Nowoczesne kolory

Naturalnym jest, że w nowoczesnych wnętrzach będą królowały ponadczasowe biele, beże, szarości i inne naturalne kolory, ale nie tylko. Nowoczesność to również eksperymentowanie z kolorami, zabawa nimi. Nie bójmy się zatem przemycić nasyconych, kontrastowych barw w postaci dodatków lub nawet całych elementów wystroju, takich jak dywan czy fronty szafek.

Nowoczesne wnętrze – podsumowanie

Jeżeli pragniemy urządzić mieszkanie w nowoczesnym stylu, warto szukać innowacyjnych rozwiązań, które pomogą nam zwiększyć funkcjonalność naszego wnętrza, ale również będą wpasowywać się w trendy i inspiracje wnętrzarskie. Pomimo pozornie surowej formy, nawet w nowoczesnych wnętrzach możemy dodać wiele ciepła, decydując się np. na wiele faktur, albo obecność roślin doniczkowych.

Źródło zdjęć: freepik.com

2020-09-30T14:08:40+00:00 30 września, 2020|Artykuły|
Polub nas na facebooku