Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Usuń z nami naklejki z różnych powierzchni!

Twoje dziecko jest już duże, a na Twoich meblach, lustrze, lodówce widnieją naklejki z bohaterami ulubionych bajek Twojej pociechy? Wiemy, że z czasem stają się one nieestetyczne oraz trudno jest je usunąć. Jeśli będziesz to robić nieumiejętnie, np. ostrym nożem lub silnymi środkami chemicznymi, możesz zniszczyć powierzchnię. Usunięcie naklejek z różnych miejsc nie musi być trudne. Nie martw się, mamy na to sposób!

Naklejki na meblach i lodówce

Szafy znajdują się w każdym pomieszczeniu w domu, a na nich kolorowe naklejki, które chcesz usunąć bez zniszczenia powierzchni. Nic trudnego! Najpierw miejsce z naklejką należy podgrzać suszarką do włosów przez około 3-4 minuty. W rezultacie klej powinien się wysuszyć
i osłabić. Następnie przygotuj zmywacz do paznokci lub spirytus salicylowy i nasącz nim kuchenną gąbkę. Pocieraj miejsce z naklejką, aż nie usuniesz jej w całości.

Naklejki na słoikach i ceramice

Do dużej miski lub wiaderka nalej wodę, dodaj 1-2 łyżki płynu do naczyń. Słoiki lub ceramikę włóż do środka i zostaw na kilka godzin. Namoczone naczynia lekko osusz np. ręcznikiem papierowym. Następnie drucianym zmywakiem pocieraj miejsce z naklejką aż doczyścisz całą powierzchnię.

Plastikowe przedmioty

Jeśli naklejka znajduje się na plastikowej powierzchni również znajdziemy sposób na jej usunięcie. Wystarczy, że przetrzesz miejsce morą ściereczką i spryskasz je dobrym płynem odtłuszczającym. Następnie musisz zeskrobać klejoną warstwę. Zrób to delikatnie plastikowym nożem, tak aby nie uszkodzić powierzchni.

Szyby okienne lub samochodowe

Jeśli Twoje dziecko nakleiło kiedyś naklejkę na szybę okienną lub samochodową, jej usunięcie będzie trudne, ale nie niemożliwe! Spryskaj powierzchnię preparatem WD – 40 (kupisz go w każdym większym sklepie budowlanym) i pozostaw na 15 minut. Następnie weź plastikową skrobaczkę i podważaj brzegi naklejki. Jeżeli nie udało Ci się jej usunąć za pierwszym razem, nie zniechęcaj się. Ponownie spryskaj miejsce preparatem i odczekaj kolejne 15 minut i zacznij ją usuwać ponownie, aż do skutku. Gdy naklejka zejdzie, umyj szybę płynem do szklanych powierzchni i gotowe!

Kiedyś kolorowe naklejki naklejane przez Twoje dzieci cieszyły ich oko, a teraz są Twoją zmorą? Mam nadzieje, że po przeczytaniu naszych porad, wszystkie miejsca z naklejkami udało się doczyścić pomyślnie. W przedstawiony powyżej sposób zrobisz to bez problemu, a zarazem nie musisz się martwić o to, że uszkodzisz powierzchnię ulubionego mebla czy lodówki.

2020-04-29T09:29:13+00:00 28 kwietnia, 2020|Artykuły|
Polub nas na facebooku