Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić profesjonalne biuro?

W pewnym momencie rozwoju własnej firmy nadchodzi ten czas, kiedy konieczne staje się posiadanie własnego i niepowtarzalnego biura. Czasami następuje to na początku działalności, a niekiedy nieco później. Wszystko oczywiście zależy od możliwości finansowych oraz liczebności pracowników, dlatego podczas ich projektowania i aranżacji należy wziąć pod uwagę wszystkie te czynniki. W poniższym artykule poradzimy Wam jak zrobić to w sposób minimalistyczny i praktyczny dla wszystkich użytkowników.

Dogodna przestrzeń

Na samym początku musisz dobrze zaplanować i zorganizować miejsce w swoim biurze, aby każdy współpracownik znalazł dla siebie odpowiednią przestrzeń. Najważniejszy podczas pracy jest komfort i dobre samopoczucie, ponieważ to właśnie one pozytywnie wpływają na późniejsze efekty działań i chęć do podejmowania kolejnych wyzwań. Naturalnie cały projekt biura musi być dopasowany do konkretnej branży w jakiej funkcjonujesz, ponieważ inne potrzebą będą mieli pracownicy IT, a zupełnie odmienne wymagania będą wykazywały osoby pracujące w zawodach bardziej manualnych, gdzie niezbędne jest dodatkowe miejsce dla akcesoriów i innych przyborów.

Właśnie dlatego radzimy skorzystać z usług profesjonalnych architektów i projektantów, którzy dopasują plan biura do indywidualnych potrzeb i oczekiwań klientów, a także wezmą pod uwagę pozostałe elementy niezbędne do prawidłowego funkcjonowania podczas pracy.

Dla wygody i komfortu

Jeśli jesteś właścicielem firmy i musisz zapewnić swoim pracownikom właściwe warunki podczas pracy w biurze, koniecznie powinieneś zadbać o odpowiednią wentylację powietrza i ewentualne zamontowanie klimatyzacji, która może okazać się nie lada ułatwieniem podczas upalnych dni. Równie ważnym elementem jest oświetlenie w pomieszczeniu, które powinno docierać od każdego zakątka pokoju. Poza ogólnymi lampami umieszczonymi w suficie dobrze jest również zadbać o poszczególne oświetlenie przy wszystkich biurkach, aby pracownicy mogli indywidualnie regulować nasycenie światła oraz jego kierunek.

Oczywiście nieodzownym elementem są biurka, które można zakupić w mniej lub bardziej klasycznym stylu. Najważniejsza jest wysokość oraz szerokość, aby zmieściły się na nich wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy, a użytkownicy mogli swobodnie przy nich usiąść. Do tego niezbędne są oczywiście wygodne i regulowane fotele najlepiej na kółkach, które świetnie sprawdzają się w każdym rodzaju biura. Wszystko to musi spełniać wymagania bezpieczeństwa i standardy normalnych warunków funkcjonowania w biurze.

Dwa-monitory-i-kubek-firmowy

Dodatkowe wyposażenie

Nie mówimy tutaj o komputerach, laptopach czy specjalnie wyselekcjonowanych szafkach z organizerami, ponieważ należy to raczej do podstawowego asortymentu. Mamy bardziej na myśli ponadprzeciętne akcesoria, które zwiększają prestiż lub efektywność współpracy. Doskonałym przykładem mogą być tablice korkowe lub ceramiczne, które pozwalają na spisanie całego planu biznesowego, ustalenie taktyki marketingowej czy przeprowadzenie zwykłej „burzy mózgów”. To wspaniałe narzędzie dostępnie jest między innymi na tablice-magnetyczne.com, gdzie znajdziesz również wiele innych przydatnych elementów. Warto pomyśleć o tego typu dodatkach, które wzmocnią Twój zespół, pobudzą ich kreatywność oraz pomogą im poczuć się w danym miejscu swobodniej i pewniej.

2018-04-09T12:49:17+00:00 10 grudnia, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku