Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Urządzamy łazienkę

Łazienka to nie tylko królestwo dla kobiet, które każde ranka ja okupują. W obecnych czasach każdy z nas spędza w niej coraz więcej czasu, Nie powinien więc dziwić fakt, że dążymy do tego, by pomimo jej zazwyczaj małej powierzchni była funkcjonalna i oszczędna w przestrzeni. Dlatego meble łazienkowe muszą być dobrze i solidnie wykonane.

Urządzamy łazienkę – od czego zacząć?

Pomiary. To podstawowa kwestia, od której musimy zacząć tworzenie naszej wymarzonej łazienki. W tym wnętrzu musimy postawić na ergonomię oraz dokładne dopasowanie mebli łazienkowych. Warto na samym początku zastanowić się nad rozmieszczeniem szafek tak, aby nie okazały się niewygodne w codziennym funkcjonowaniu lub zagrażać naszemu bezpieczeństwu.
Podczas wybierania miejsca na niezbędne sprzęty oraz meble warto zwrócić uwagę, aby nie kolidowały one ze sobą oraz nie utrudniały nam korzystania z nich. Zasady ergonomii mówią
o tym, że przed umywalką oraz deską sedesową należy pozostawić minimum 70 cm wolnej przestrzeni, co pozwoli na wygodnie korzystanie. Po bokach zaś musi być wolnych około 30 cm. Podobnie z prysznicem czy wanną minimum 100 cm wolnej przestrzeni wystarczy, aby swobodnie z nich korzystać.
Projektując rozmieszczenie mebli w łazience, warto jednak skorzystać z pomocy profesjonalnej firmy, która pomoże nam zebrać wszelkie wymiary i wprowadzić je do programu komputerowego. W nim możemy, wirtualnie urządzić naszą przestrzeń upewniając się, że wszystko będzie umieszczone w odpowiednim miejscu. Odpowiednie programy do aranżacji wnętrz posiada firma zajmująca się projektowaniem i wykonaniem mebli łazienkowych z Twardogóry.

Co powinno znaleźć się w łazience?

W łazience muszą znaleźć się podstawowe urządzenia takie jak umywalka, prysznic lub wanna, deska sedesowa oraz ewentualnie pralka i suszarka. Znajdują się tu również wszelkiego rodzaju meble łazienkowe, które ją uzupełniają szafki na ręczniki, szafka pod umywalką czy półki.
Wszystkie meble łazienkowe powinny być wykonane z wysokiej jakości materiałów odpornych na wodę. Muszą być również odpowiednio zabezpieczone przed wilgocią, na którą będą przez cały czas wyeksponowane. Najlepiej, jeśli meble są pokryte lakierem ochronnym, dzięki któremu powierzchnia mebli będzie odporna na działanie pary wodnej oraz na ścieranie. W tym przypadku nie warto oszczędzać pod wpływem wilgoci niska jakość mebli może bardzo szybko nie nadawać się do użytku.

Zalety dobrze dobranych mebli łazienkowych

Meble do łazienki powinno dobierać się przede wszystkim, kierując się ich funkcjonalnością, a na drugim miejscu stylem pomieszczenia. Idealne meble do łazienki są zarówno piękne, jak i funkcjonalne. Sprawiają, że wnętrze staje się przyjazne i spełnia wszystkie nasze wymagania. Odpowiedni wybór sprzętów do łazienki oraz funkcjonalne urządzenie przestrzeni pozwoli nam na stworzenie idealnej łazienki. Pomocną dłoń wyciągnie do nas firma SMOLIS –MEBLE w aspekcie projektu i montażu mebli łazienkowych z Twardogóry. Dzięki odpowiedniemu wyborowi mebli łazienkowych możemy sprawić, że wstając wcześnie rano, będziemy mogli cieszyć się swoją wymarzoną łazienką.

2017-07-31T07:04:24+00:00 25 lipca, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku