Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak tanio i dobrze wyremontować kuchnię?

Mamy świetną poradę dla wszystkich oszczędzających, którzy mimo wszystko planują odnowić swoją dotychczasową kuchnię. Na szczęście wszystko jest możliwe nawet przy użyciu minimalnych środków. Czasem niewiele jest potrzebne, a niekiedy wystarczy zmienić jeden element, aby całość wyglądała zupełnie inaczej i atrakcyjniej. Sprawdź kilka naszych wskazówek i zacznij działać w swoim domu.

Zacznij zbierać na…

Nowe meble kuchenne! Tak dokładnie, to jeden z prostszych sposobów na odrestaurowanie kuchni, która zyska wówczas nowe życie. Wbrew pozorom wcale nie musi Ci się kojarzyć to wyłącznie z dużymi kosztami, ponieważ zawsze trzeba poświęcić czas na szukanie i znalezienie odpowiednio konkurencyjnej oferty. Nasz Mieszkaniowy Poradnik zdecydowanie może polecić meble do kuchni Smolis Meble, które nie raz były już testowane przez naszych czytelników i wyróżniane jako jedne z lepszych jakościowo i niższych cenowo.

Umożliwiają oni zamówienie i zaprojektowanie mebli na wymiar, dzięki czemu sam możesz decydować o ich rozmiarze, wyglądzie i kształcie, aby efekt końcowy w zupełności odpowiadał Twoim oczekiwaniom. Niestety trzeba liczyć się z pewnymi kosztami, ale jest to bardzo dobra i długotrwała inwestycja na lata, dzięki czemu możesz raz a porządnie odnowić swoją dotychczasową kuchnię.

Ściany w nowej odsłonie

W tym przypadku na pewno pomysł przemalowania ścian będzie tańszą wersją od poprzedniej. Jednak zależy to również od koloru, który obecnie posiadasz. Trzeba bardzo dokładnie dopasować kolejną farbę do poprzednio nałożonej, aby rezultat końcowy nie zaskoczył Cię negatywnie. W tym dobrze jeśli skonsultujesz się z doradcami, których najczęściej można spotkać w sklepach z materiałami budowlanymi i remontowymi.

Podobnie sprawa wygląda podczas tapetowania od nowa całej kuchni, która w prędkim czasie może zyskać zupełnie inne oblicze. Jednak trzeba pamiętać o specyficznych parametrach materiału do oklejania, ponieważ musi on przede wszystkim być odporny za zawilgocenia. Wynika to naturalnie z częstego gotowania, kiedy wytwarzana para osadza się na ścianach i suficie, co mogłoby spowodować odklejanie się tapet lub tworzenie się marszczeń. Zatem aby tego uniknąć musisz również porozmawiać ze specjalistami w tej dziedzinie, by doradzili Ci co do rodzaju i wymiarów tapety.

Dodatki i inne akcesoria

Jednak najmniej wymagającą finansowo opcją jest zakup wszelkiego rodzaju elementów ozdobnych i dekoracyjnych, które oczywiście będą posiadały praktyczne zastosowanie. Mamy na myśli między innymi zastawę stołową, ścierki, miseczki czy inne bajery, które znajdziesz w wielu sklepach przeznaczonych do wyposażenia mieszkania, a tym także kuchni.

Równie dobrym pomysłem są rośliny, a nie tylko kwiaty, które mogą jednocześnie stanowić źródło dodatków do Twoich dań. Chociażby mięta, bazylia czy inne rodzaje uzupełnienia posiłków będą świetnym elementem dekoratywnym, a przy okazji posłużą do podawania jedzenia z świeżo zerwanymi przyprawami i nie tylko.

2018-02-26T10:10:02+00:00 24 lutego, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku