Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Studencka przeprowadzka

W pewnym momencie większości młodych ludzi nadchodzi czas na spore zmiany związane z podjęciem studiów oraz przeprowadzki w inne miejsce, którym najczęściej jest wielkie miasto. Wówczas pojawia się jeden problem, a mianowicie odpowiednie lokum. Coraz powszechniejsze staje się wynajmowanie osobnego pokoju, a czasem mniejszego mieszkania bez żadnego umeblowania, co oczywiście ma swoje wady i zalety.

Korzyści z pustej kawalerki

Zarówno dla studentów, jak i studentek zmiana miejsca zamieszkania, nowi ludzie, nowe obowiązki stają się bardzo stresujące, a niekiedy nawet przerażające, dlatego bardzo ważnym jest, aby zapewnić im jak największy komfort i domową atmosferę w przyszłym mieszkaniu. Wtenczas dobrym rozwiązaniem staje się puste lokum, gdyż można urządzić je na swój sposób. W innym przypadku, gdy miejsce jest już w pełni wyposażone i umeblowane taki student może poczuć się obco i nieswojo, a musi minąć trochę czasu zanim przyzwyczai się do nowego miejsce. Oczywiście wszystko jest do zrobienia i nikt nie zamierza tutaj przesadzać, chodzi nam tylko o możliwość wyboru, gdzie bardzo korzystną opcją jest również nieurządzona przestrzeń.

Dużym plusem jest przede wszystkim sposobność przywiezienia własnych rzeczy do nowego miasta, a mianowicie takich, które kojarzą się z domem, przyjaciółmi czy rodziną. Mamy na myśli różnego rodzaju akcesoria i dodatki do pokoju, ale również podstawowe przybory używane na co dzień w miejscu zamieszkania. Bardzo istotnym elementem jest łóżko, które odpowiada dotychczasowym potrzebom i wymaganiom przyszłego studenta, dlatego jeśli istnieje możliwość jego przetransportowania, zalecamy przywiezienie go w pierwszej kolejności. Dalej możemy wymieniać pozostałe niezbędniki, aczkolwiek trzeba pamiętać o zorganizowaniu kąta przeznaczonego na naukę. Poza strefa relaksacyjną powinniśmy zwrócić uwagę na odpowiednie przygotowanie do nocy spędzonych nad książkami. Przestronne i optymalnie duże biurko to podstawa, podobnie jak wygodne krzesło, dlatego polecamy producenta Smolis – meble biurowe to ich specjalność. Wszystko może zostać wykonane w błyskawicznym tempie z najlepszych gatunkowo materiałów. Oto najważniejsze zalety i kwestie, o których nie można zapominać przeprowadzając się na studia.

Mankamenty braku wyposażenia

Z drugiej strony trzeba pomyśleć również o wadach związanych z brakiem wyposażenia, gdzie jak wiadomo gotowe już lokum zazwyczaj mieści się w innych przedziałach cenowych. Naturalnie można także wiele zaoszczędzić zabierając z domu własne meble, jednakże ich transport może być równie kosztowny i problematyczny. Co więcej, nie zawsze znalezione miejsce pozwala na urządzenie go według swoich upodobań i pomysłu na wnętrze, gdyż często ogranicza nas przestrzeń, a niekiedy nawet właściciele mieszkania czy też współlokatorzy. Jednym z kłopotów jest także czas poświęcony na przeprowadzkę, gdzie najczęściej wszystko odbywa się bardzo szybko i pospiesznie. Ostateczna decyzja i tak należy do głównych zainteresowanych, czyli studentów oraz ich rodziców, aczkolwiek wszystkim najbardziej powinno zależeć na zapewnienie odpowiednich warunków do mieszkania i komfortu związanego z nową sytuacją.

2017-10-26T16:03:37+00:00 26 października, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku