Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Sposób na aranżację balkonu

Niezależnie od tego czy mieszkasz w domu jednorodzinnym czy też bloku, przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek dotyczących pomysłów na urządzenie balkonu u siebie w mieszkaniu. Warto poznać kilka trików, by połączyć ze sobą praktyczne rozwiązania z modnymi i stylowymi dodatkami, a przy tym nie przesadzić z ilością ozdób. Postaw na minimalizm i sprawdź czym możesz udekorować swój balkon.

Wejście na balkon

Najlepiej zacząć od najbardziej oczywistych kwestii jakimi są przykładowo drzwi balkonowe. Można spotkać się z różnymi pomysłami ich wyboru, ale zdecydowanie najlepiej sprawdzają się w miarę szerokie i przeszklone skrzydła drzwiowe, przez które będziemy mogli oglądać piękne widoki na zewnątrz. Jednocześnie duże przestrzenie szkła pozwolą na wpuszczenie dodatkowych wiązek światła do pomieszczenia, co jest niezwykle ważne zwłaszcza dla mieszkań zaciemnionych, które potrzebują jasności i więcej domowego ciepła. W tym celu musisz znaleźć odpowiednią firmę, która zajmuje się montażem drzwi tego rodzaju, by w szybkim tempie założyli nowe do Twojego przyszłego wymarzonego balkonu.

 Miejsce dla Ciebie

Jak wspomnieliśmy wcześniej nieważne też ile masz miejsca na samym balkonie, powinno znaleźć się tam chociaż jedno miejsce specjalnie dla Ciebie, gdzie będziesz mógł spokojnie usiąść i podziwiać widoki, czytać książkę i zajmować się wyłącznie odpoczynkiem. Nie potrzeba wcale dużej kanapy ani wielkiego stołu, a wystarczy jeden wygodny fotel, który w razie zmoczenia nie ulegnie żadnym zniszczeniom. Pamiętaj, że zawsze możesz wyposażyć go dodatkowo w kocyki czy poduszki, dzięki której będzie Ci na nim wygodniej i przyjemniej. Również malutki i wysoki stoliczek okaże się przydatny, by przetrzymywać na nim najważniejsze przedmioty i akcesoria.

Funkcjonalne dodatki

Tutaj mamy na myśli między innymi rozciągnięty na balkonie sznurek, który zamiast suszarki sprawdzi się jako element do suszenia ubrań na zewnątrz. Zajmuje do bardzo mało miejsca i czasu na zamontowania, a przy tym zawsze można go prędko zdjąć i założyć od nowa. Następnie przydatne mogą okazać się cienkie zasłony lub ścianki, które odgrodzą Cię od widoku sąsiadów z naprzeciwka i ciekawskich przechodniów. Wówczas zapewniona zostaje strefa komfortu i prywatności tylko dla Ciebie, gdzie nie musisz się przejmować wzrokiem innych. Natomiast ostatnią rzeczą o jakiej chcielibyśmy wspomnieć są doniczki wieszane na balustradzie balkonu, dzięki czemu nie zabierasz więcej przestrzeni wewnątrz balkonu, a przy tym możesz cieszyć się pięknym widokiem i zapachem świeżych kwiatów lub ziół, które możesz hodować na własne potrzeby.

To tylko część możliwości na aranżację balkonu, dlatego radzimy jeszcze poszukać w internecie inspiracji do stworzenia dla siebie idealnego miejsca na relaks, rozrywkę, pracę i co tylko zapragniesz.

2018-04-30T11:06:21+00:00 30 kwietnia, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku