Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak skutecznie zabezpieczyć dom przed srogą zimą?

Na to pytanie warto odpowiedzieć sobie dużo wcześniej, kiedy właśnie projektujemy i budujemy własny dom albo remontujemy mieszkanie. Wówczas najlepiej jest zaplanować dokładnie w jaki sposób chcemy ocieplić nasze wnętrze, by w okresie zimowym nie martwić się podwyższonymi rachunkami lub marznięciem podczas minusowych temperatur za oknem. Poradzimy Wam o czym warto pomyśleć w trakcie przebudowy, a także co zrobić, gdy wydaje się już być za późno.

Ocieplanie od podstaw

Podczas budowania swojego miejsca na Ziemi lub też jego remontowania dobrze jest przemyśleć również kwestię odpowiedniego przygotowania budynku do zimy. Niektórzy nie muszą się martwić podobnymi sprawami, ponieważ wynajmują lub kupują od razu gotowe do użytku i właściwie wyposażone mieszkania, które nie wymagają od domowników żadnych modyfikacji. Jednak w przeciwnym wypadku powinieneś dowiedzieć się więcej o trzech podstawowych metodach ocieplania budynków oraz poznać ich dobre i złe strony.

Pierwszym sposobem zatem jest wykorzystanie wełny mineralnej, której największą zaletą jest oczywiście konkurencyjna cena w porównaniu do pozostałych materiałów, o których opowiemy poniżej. Ta warstwa izolacja absolutnie nie wchłania wilgoci, a także cechuje się bardzo dobrym wygłuszeniem hałasu, ognioodpornością oraz skutecznym dopasowaniem się do powierzchni, dzięki czemu materiał lepiej zatrzymuje ciepło. Jednak istnieją też pewne wady, a mianowicie chodzi o montaż wełny, który wymaga wiele poświęconego czasu i dokładności, bo w przeciwnym razie cała praca może pójść na marne, ze względu na trudne ułożenie materiału w sposób izolujący ściany. Dodatkowym utrudnieniem jest również krótkotrwała użyteczność wełny mineralnej, ponieważ po pewnym czasie nie pełni ona swoich funkcji, gdyż pochłonęła większą ilość wilgoci.

Drugim rozwiązaniem dużo efektywniejszym jest zastosowanie pianki poliuretanowej, które przede wszystkim błyskawicznie dociera do każdych szczelin i zakamarków w ścianie budynku, dzięki czemu jej montaż jest o wiele prostszy, a także dokładniejszy. Nie musisz wtenczas martwić się o hałasy z zewnątrz ani trwałość ocieplenia, ponieważ nie traci ona na swojej jakości mimo upływu czasu. Natomiast ostatnią metodą, nad którą warto się zastanowić jest popularny styropian, który w kwestii montażu jest bardzo prosty w użyciu. Gorzej natomiast z jego późniejszą praktycznością, ponieważ nie jest odporny na działanie wilgoci, a także innych czynników zewnętrznych. Wszystko oczywiście zależy od jego jakości, dlatego przy każdym z wyżej wymienionym materiałów izolacyjnych dobrze jest poradzić się specjalistów z tej branży, aby pomogli Ci w wyborze najlepszego z możliwych.

Dodatkowe sposoby izolacji

Czasami nieważne jest nawet dokładne ocieplenie budynku najwyższej jakości materiałami, ponieważ całe wytworzone ciepło może niekontrolowanie uciekać innymi miejscami, jak na przykład drzwi i okna. Konieczne jest zatem zaopatrzenie się również w bardzo dobre gatunkowo materiały izolacyjne oraz asortyment niezbędny do utrzymania odpowiedniej temperatury w domu nie tylko zimą, ale również w trakcie lata.

Zatem polecamy między innymi drzwi aluminiowe, które świetnie sprawdzają się w obu przypadkach, ponieważ posiadają wiele cennych właściwości, a w tym również termiczne, dzięki którym ciepło zostaje zatrzymane w pomieszczeniu mimo niskiej temperatury na zewnątrz. Równie dobrym pomysłem będą okna plastikowe PCV, które zatrzymują ciepło i jednocześnie nie zamykają procesu wentylacji powietrza wewnątrz, aczkolwiek wszystko zależy od profesjonalnego i nienagannego montażu obu materiałów.

2018-02-26T08:16:42+00:00 1 lutego, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku