Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Skuteczne sposoby na szkodniki

Często wielu z nas boryka się z nieprzyjemnym towarzystwem w swoim domu, które pojawia się nie tylko w domach na wsi, ale również w miastach. Mogą to być owady, insekty, a także większe szkodniki jak myszy czy szczury. Nie trzeba raczej omawiać skutków ich obecności w naszym mieszkaniu, dlatego postanowiliśmy przedstawić Wam kilka efektywnych i trwałych sposobów na pozbycie się ich, gdzie omówimy ich wszystkie wady i zalety.

Moskitiery

Zapewne już kiedyś o nich słyszeliście, a być może niektórzy z Was już takowe posiadają. Można znaleźć je w specjalnych sklepach z moskitierami, a także w punktach online. Ich popularność rośnie z każdym dniem, dzięki czemu stają się również ogólnodostępne. Ich zdecydowaną zaletą jest niski koszt, a także łatwy montaż. Stosowane są głównie latem, ponieważ wówczas budzą się ze snu wszystkie komary, muchy osy i wiele innych małych zwierząt, które niestety wywołują w nas obrzydzenie, a niekiedy nawet reakcje alergiczne.

Zastosowanie moskitiery jest uniwersalne, gdyż mogą jednocześnie chronić naszą intymność, a także stanowią barierę dla słońca. Istnieją różne warianty ich kształtu, gdyż mogą być zakładane zarówno na okna, jak i drzwi. Ich wymiarowość również może być dostosowana do Twoich potrzeb, ponieważ niektóre mieszkania posiadają niestandardowe rozmiary swoich okien czy drzwi. Jeśli nie jesteś zdecydowany który rodzaj będzie dla Ciebie najlepszy, radzimy skonsultować się z fachowcami, którzy podpowiedzą Ci, co powinieneś wybrać. Moskitiery posiadają bardzo gęsto utkaną siatkę, która uniemożliwia przedostanie się nawet najmniejszych insektów do wnętrza mieszkania. Co więcej, są bardzo łatwe w utrzymaniu, gdyż ich pielęgnacja polega wyłącznie na przemyciu letnią wodą z mydłem do naczyń. Jednak nie ma rzeczy idealnych, dlatego jedynym, ale drobnym minusem jest konieczność zdjęcia moskitiery na zimę. To bardzo ważne, ponieważ pozwoli to nam na założenie jej ponownie w przyszłym roku na okres letni, kiedy nie zostanie uszkodzone przez mróz i opady śniegu.

Materiałowe siatki

Główną zaletą jest ogólnodostępność, gdyż znajdziesz je w każdym markecie, sklepie z przeznaczonymi do tego artykułami oraz oczywiście w internecie. Co więcej, ich cena jest nieporównywalna do pozostałych rozwiązań, dzięki czemu najwięcej osób decyduje się na ich zakup. Jednak są one metodą jednorazową, ponieważ rzadko kiedy tkanina ta przetrwa do następnego sezonu. Niestety są mało odporne na rozerwanie i często ulegają zniszczeniom pod wpływem temperatury, wiatru czy też częstego otwierania i zamykania okien lub drzwi. Ponadto ich montaż być może nie zajmuje więcej czasu, aczkolwiek nie są one trwałe, gdyż ich jedynym uchwytem są nalepki z rzepami, które jak wiadomo bardzo łatwo zerwać.

Środki chemiczne

To bardzo dyskusyjny temat, gdyż zdania są podzielone. Część ludzi uważa to za niehumanitarny sposób i jednocześnie szkodliwy dla człowieka, natomiast pozostali traktują to jako ostateczne wyjście, które poskutkuje na 100%. Naszym zdaniem wszystko zależy od umiaru, ponieważ stosowanie dużej ilości środków chemicznych w postaci proszków, płynów czy zapachów może oczywiście nieco zahamować zwiększanie się obecności owadów czy innych szkodników w domu, ale nie jest  stanie zapobiegać ich pojawianiu się wewnątrz.

2017-12-31T11:09:31+00:00 13 grudnia, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku