Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rolety zewnętrzne kontra zima

Niestety ujemne temperatury i wilgoć nie sprzyjają takim elementom, jak na przykład rolety zewnętrzne, dlatego musisz dowiedzieć się jak należy o nie zadbać. Podpowiemy, co powinieneś zrobić, aby Twoje zewnętrzne rolety wytrzymały obecny okres zimowy, a także każdy kolejny bez szwanku. To nic trudnego – sprawdź sam!

Odpowiednia pielęgnacja przez cały rok

Nie można nagle w czasie zimy przypomnieć sobie o istnieniu rolet zewnętrznych, które w trakcie poprzednich kilku miesięcy były zaniedbane, nieczyszczone i niekonserwowane. W ten sposób na pewno Twoja inwestycja pójdzie na marne, gdyż za parę lat będziesz zmuszony wymienić rolety na nowe, ze względu na liczne uszkodzenia, usterki i nieestetyczny wygląd. Właśnie dlatego zachęcamy i uświadamiamy, że czyszczenie rolet powinno odbywać się już przed okresem mrozów.

Jeśli elementy te zostaną odpowiednio zadbane i przygotowane do nadejścia zmiennych temperatur, z pewnością wytrzymają znacznie więcej sezonów. Polega to przede wszystkim na ich regularnym myciu ciepłą wodą z płynem bez substancji wybielających czy żrących, a następnie przecieranie na sucho szmatką. Ot cała filozofia! O roletach należy pamiętać równie często jak o myciu okien, gdyż są one ich integralną częścią.

Co robić w przypadku zamarznięcia?

Zimą temperatura bardzo często spada poniżej zera, a dodatkowe opady deszczu ze śniegiem nie sprzyja funkcjonowaniu rolet na zewnątrz, a zwłaszcza tym mechanizmom, które posiadają zasilanie elektryczne. W sytuacji zamarznięcia rolet na pewno nie wolno na siłę próbować ich otwierać i działać z nimi gwałtownie. Należy przede wszystkim delikatnie usunąć pozostałości śniegu i ewentualnie lodu od dolnej listy od parapetu. Wówczas może udać Ci się łagodnie podnieść roletę ku górze, lecz kiedy zauważysz jakiekolwiek trudności lepiej odpuścić i poczekać.

W takim momencie dobrze jest uchylić lekko okno, by ciepłe powietrze z domu mogło ewentualnie rozpuścić nieco lód. Dopiero wtedy możesz spróbować ponownie oderwać roletę od parapetu, a jeśli czynność znów się nie powiedzie, należy powtórzyć wcześniejsze kroki i zaczekać. Na pewno odradzamy polewanie rolety wrzątkiem, ponieważ może on znacząco uszkodzić jej powierzchnię. Tutaj warto również zauważyć, że zakup rolet zewnętrznych powinien odbywać się głową, aby w takich sytuacjach nie martwić się o wytrzymałość elementów. W tym celu możemy polecić firmę Bianex Wrocław, która posiada szeroki wybór dobrych jakościowo rolet zewnętrznych.

Poza usunięciem śniegu i lodu z powierzchni rolety, należy dokonać tego samego ze skrzynką, która pod większym obciążeniem może nawet ulec uszkodzeniu. Musisz pamiętać o wszystkich etapach, aby Twoje rolety zewnętrzne utrzymały się w równie dobrej kondycji jeszcze przez wiele lat.

2019-01-30T17:59:03+00:00 14 stycznia, 2019|Artykuły|
Polub nas na facebooku