Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rolety podtynkowe, czyli co, jak i gdzie?

Jeszcze nie tak popularne, a bardzo skuteczne i przydatne w wielu sytuacjach. Jeśli jeszcze nie słyszałeś o roletach podtynkowych, powinieneś dokładnie przeczytać nasz artykuł. Poniżej wyjaśniamy czym się charakteryzują oraz jakie posiadają właściwości. Przekonaj się sam i zdecyduj się na zakup jednej z nich.

Czym tak właściwie są?

Rolety podtynkowe są instalowane na zewnątrz budynku w systemie ocieplenia elewacji. To bardzo istotne i pozwala odróżnić ten rodzaj rolet od innych, jak na przykład naokienne czy nadprożowe, które niestety ingerują w walory estetyczne wnętrza naszego domu.

Właśnie dlatego chcąc uniknąć takiego wyglądu i przemarzania skrzynki, zalecamy zakup i instalację rolet podtynkowych, które dostaniesz w każdym profesjonalnych sklepie z wyposażeniem osłon okiennych zarówno wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Ich cena może wahać się, ponieważ wszystko zależy od typu rolet na jaką się zdecydujesz, a przy wyborze konkretnego modelu z pewnością pomoże Ci obsługa sklepu.

Właściwości rolet zewnętrznych

Izolacja jest głównym kryterium, które powinno zdecydować o Twoim wyborze rolet podtynkowych, ponieważ służą one swoim zastosowaniem zarówno latem, jak i zimą. Podczas cieplejszych i słonecznych dni musimy liczyć się z nadmiernymi oraz uciążliwymi promieniami słońca, które wpadają wprost do naszego mieszkania. Wówczas zamontowanie rolet zewnętrznych jest w stanie całkowicie osłonić wnętrze od nasłonecznienia i ogrzewania pomieszczeń, dzięki czemu domowy klimat staje się znośniejszy w trakcie upałów. Natomiast zimą mamy do czynienia nawet z kilkunastostopniowym mrozem, które niestety bardzo często przyczynia się do oziębienia temperatury wewnątrz domu. Jednak rolety podtynkowe umożliwiają zabezpieczenie i utrzymanie ciepła, bez względu na warunki atmosferyczne na zewnątrz.

Jednocześnie specjalny mechanizm elektroniczny może ułatwić nam funkcjonowanie i zmianę wysokości rolet. Co więcej, ich działanie w ostateczności będzie dla Ciebie korzystne również w przyszłości, a chodzi mianowicie o wysokość rachunków. Po szybkim oszacowaniu kosztów można łatwo spostrzec, że wszystko powinno się skalkulować do zero po szybkim czasie, gdzie utrzymana odpowiednio temperatura w mieszkaniu pozwoli na powstrzymanie się od dogrzewania w trakcie chłodniejszych dni. Zostało to już udowodnione, że właśnie rolety podtynkowe najlepiej nadają się na nasze polskie warunki klimatyczne, gdyż mamy styczność z bardzo zróżnicowanymi porami roku, dlatego nie można ryzykować przemarznięciem skrzynki i jej zniszczeniu. Naszym zdaniem to naprawdę korzystne rozwiązanie, nad którym warto zastanowić się dłużej.

2018-01-29T12:18:26+00:00 18 stycznia, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku