Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rolety czy żaluzje – co lepiej sprawdzi się w naszym domu?

Wybór odpowiednich osłon okiennych jest kłopotliwą sprawą, jeśli chcemy, aby były wykorzystane w różnych pomieszczeniach w domu. Rolety to ostatnio modny wybór, a żaluzje są niezwykle funkcjonalne. Zatem, co wybrać? Odpowiedź na to pytanie z pewnością postaramy się przedstawić w poniższym artykule.

Czym się od siebie różnią?

Rolety oraz żaluzje są ze sobą bardzo często mylone, a różnią się naprawdę w wielu kwestiach. Przede wszystkim największą różnicą jest materiał, z którego są wykonane. Rolety to zazwyczaj materiałowa wersja, np. z tkanin naturalnych lub ich mieszanka ze sztucznymi domieszkami. Z kolei żaluzje robione są zazwyczaj z aluminium, PCV lub drewna. Pierwsza z tych opcji była kiedyś niezwykle popularna, ale obecnie już często nie jest wybierana ze względu na walory estetyczne. Zdecydowanie lepiej mają się żaluzje drewniane, które dodają uroku danemu pomieszczeniu – zupełnie przeciwnie, co aluminiowa wersja (często również pod wpływem słońca nagrzewa się, dlatego drewniany rodzaj jest lepszą opcją). Rolety oraz żaluzje różnią się jeszcze jedną istotną kwestią – sposobem użytkowania. Pierwszy wariant to nic innego jak rolowane zasłony, które możemy całkowicie zwinąć lub odsłonić. Wyjątkiem jest typowa roleta dzień-noc, przy której nie musimy odsłaniać jej całej, dzięki wolnym pasom. W przypadku żaluzji są to najczęściej różnej szerokości listewki, które się obracają. Pozwala na całkowite zasłonięcie okna lub pozostawienie prześwitów między nimi.

 Co sprawdzi się lepiej?

Odpowiedź na to pytanie jest zależna właściwie on nas i tego, co potrzebujemy uzyskać w naszym mieszkaniu. Oczywiście bez problemu możemy użyć w danych pomieszczeniach obu wariantów, jednak niekiedy nie zawsze wygląda to estetycznie. Innego rodzaju rolet oraz żaluzji będziemy potrzebować do kuchni czy salonu, a jeszcze innego do łazienki lub sypialni. Wszystko też zależy od tego, ile chcemy zyskać dziennego światła, stopnia zasłonięcia, czy temperatury. Zdecydowanie bardziej w większych pomieszczeniach sprawdzą się rolety dzień-noc, dzięki ich wolnym miejscom w siatce mamy dosyć sporo światła. Podobny efekt uzyskamy dzięki żaluzjom. Z pewnością, jeśli zależy nam na odpowiednim wyglądzie, warto skupić się na jej drewnianej wersji. Standardowy aluminiowa żaluzja może niekiedy źle komponować się z naszym wystrojem. W łazience oraz sypialni zdecydowanie powinniśmy postawić na rolety, które będą w stanie idealnie zasłonić okno. Producenci żaluzji stale udoskonalają swoje produkty, dlatego często możemy pokusić się o wybór ich z PCV, dzięki którym nie nagrzewają się aż tak bardzo, jak te z aluminium. Zasłonięte szczelnie sprawią, że z pewnością nie będą prześwitywać (tak samo, jak rolety). Żaluzje Wrocław to odpowiedni wybór na co dzień, który poprawi nasz komfort użytkowania.

 

2018-10-31T18:18:17+00:00 25 października, 2018|Artykuły, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku