Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Roleta zewnętrzna – jaka się sprawdzi?

Rolety zewnętrzne mają bardzo wiele zalet. Nie musimy się martwić, że nie zamontowaliśmy ich podczas budowy domu. Możemy je zainstalować  nawet w istniejących już budynkach. Roleta zewnętrza to nie tylko ochrona przed ewentualnym włamaniem, ale także utrzymanie odpowiedniej temperatury w domu. W poniższym wpisie pomożemy Ci wybrać jej odpowiedni rodzaj oraz przybliżymy zalety jej posiadania.

Roleta zewnętrzna – zalety

Roleta zewnętrzna posiada wiele zastosowań, które dodatkowo zwiększą bezpieczeństwo w naszym domu. Przede wszystkim ogranicza straty ciepła w budynku, co szczególnie będzie ważne podczas obecnej jesieni, dzięki pancerzowi rolety (wykonany najczęściej z aluminium, stali, PVC lub drewna), który wypełniony jest materiałem izolacyjnym, który dodatkowo chroni przed zimnem i ogranicza dostanie się wychładzających mas wiatru. Ponadto roleta zewnętrzna stanowi pierwszą ochronę przed próbą włamania. Dlatego warto zaciągnąć roletę już po zmroku oraz wtedy, gdy na dłużej postanowimy wyjść z domu. Zdecydowanie w tym wypadku sprawdzą się rolety antywłamaniowe – bianex.pl, które wykonane są najczęściej z mocniejszego materiału wraz z dodatkowymi zabezpieczeniami. Rolety umożliwią także ochronę przed większym poziomem dźwięków, a także będę idealne dla osób, które wolą oglądać telewizję lub spać w całkowicie zaciemnionym pomieszczeniu.

 Jaką wybrać?

W istniejących już typach rolet zewnętrznych możemy wyróżnić jej trzy rodzaje: elewacyjną, nakładaną na okno lub naokienną (prawoskrętnie lub lewoskrętnie zwijana). Model elewacyjny instaluje się do elewacji nad oknem, a prowadnice po bokach. To jeden z najczęściej wybieranych rodzajów rolety zewnętrznej. Kolejny wariant wyboru to naokienny model, gdzie skrzynkę montuje się we wnęce okiennej do ramy okna, a prowadnicę do profili pionowych. Można je stosować również w przypadku remontu lub wymiany okien – można po zamontowaniu skrzynki roletę ukryć pod tynkiem. Jednak minusem jest to, że zainstalowana pod nadprożem okna da zdecydowanie mniej światła, zasłaniając górną część szkła. Dostępne w wersji prawo lub lewoskrętnie zwijana. Ostatni popularny i wykorzystywany model rolety zewnętrznej to nakładana na okno. Skrzynkę umieszcza się pomiędzy ościeżem, a górną ramą okienną. Jej zaletą jest to, że całkowicie ukryta jest w kasecie w ścianie, ponieważ osłania ją ocieplenie i tynk, a od środka przystosowane specjalnie profile. Najlepszym wariantem, który sprawdzi się jest wybór rolet elewacyjnych, które są dostępne na rynku w różnych kształtach i kolorach, dlatego z łatwością można dopasować je do koloru elewacji. Ponadto wybierając je, powinniśmy również zastanowić się nad mechanizmem ich opuszczania i zwijania, a także jakie chcemy, aby było w nich sterowanie – ręczne lub elektryczne. To ważny czynnik, dzięki któremu powinniśmy kierować się podczas wyboru rolet zewnętrznych.

 

 

 

2018-09-25T16:23:31+00:00 25 września, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku