Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Roleta antywłamaniowa – co warto o niej wiedzieć?

Drzwi oraz okno to najpopularniejsze miejsce, dzięki którym włamywacz chce się dostać do środka domu. Możemy się przed tym zabezpieczyć, montując, np. drzwi albo rolety antywłamaniowe. Jednak to nie jedyne zastosowanie rolety. W poniższym wpisie przybliżymy Ci zalety jej posiadania.

Wykorzystanie

Jeśli chodzi o roletę antywłamaniową, to najczęściej montuje się ją na zewnątrz (nazywana dlatego częściej roletą zewnętrzną), dlatego że stanowi pierwszą ochronę przed próbą włamania. To świetna ochrona naszego domu podczas np. dłuższego wyjazdu albo nieobecności. Jednak będzie mieć nie tylko swoje zastosowanie przy okazji, gdy złodziej będzie chciał się dostać do domu. Będzie również chronić przed słońcem, gdy na zewnątrz jest znacznie większa temperatura, a co za tym idzie, w domu będzie o kilka stopni mniej. Z kolei w zimie będzie stanowić ochronę przed uciekającym ciepłem. Ponadto czasem potrzebujesz zaciemnienia w ciągu dnia, np. z powodu drzemki bądź oglądania, dlatego rolety umożliwią Ci to, a także obniżą poziom dźwięków. Dzięki tym zastosowaniom nie dość, że zabezpieczysz się przed niechcianym złodziejem, ale także zachowasz odpowiednią temperaturę w Twoim domu.

Specyfika

Rolety antywłamaniowe określa się poprzez specjalny symbol – RC. Skala ta występuje od 1, czyli najsłabszej skuteczności, aż do 6 – najwyższa klasa oraz jakość. Rolety o skali RC1 oraz RC2 to elementy o słabych zabezpieczeniach, ale wystarczające do podstawowych standardów użytkownika. Mimo niskiej klasy posiadają zaawansowania technologiczne, które również zabezpieczą mieszkanie przed włamaniem. Z kolei symbole od RC3 do RC6 to najwyższa, najlepsza i zarazem najdroższa klasa rolet antywłamaniowych, które wykonane są z lepszych materiałów i wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia. Stanowią także większą odporność, np. na uderzenia. Dlatego warto wybrać odpowiednich producentów, których będzie charakteryzować najwyższa jakość. Polecamy Ci zatem rolety antywłamaniowe Wrocław, dzięki którym zyskasz wysoki poziom bezpieczeństwa.

Roleta zewnętrza – antywłamaniowa to nie tylko ochrona przed włamaniem, ale także utrzymanie odpowiedniej temperatury w Twoim domu. Warto zainwestować w takie środki i elementy, właśnie jak roleta, jeśli zależy nam na bezpieczeństwie i zabezpieczeniach o wysokiej jakości.

 

 

2018-08-30T10:37:43+00:00 30 sierpnia, 2018|Artykuły, Garaż|
Polub nas na facebooku