Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Rekuperatory Thessla Green jako dopełnienie fotowoltaiki i pomp ciepła

Moda na budowę domów pasywnych czy też energooszczędnych podyktowana jest już nie tylko oszczędnością w eksploatacji. Żyjemy w czasach, gdzie smog, pyłki i coraz liczniejsze alergie wśród społeczności wpływają na stan naszego zdrowia. W związku z tym coraz więcej inwestorów decyduje się na ekologiczne i zarazem ekonomiczne rozwiązania. Do takich niewątpliwie należą rekuperatory Thessla Green. Co to jest i dlaczego warto je wybrać jako dopełnienie innych inwestycji ekologicznych? Czy rekuperatory są konieczną inwestycją przy budowie domu pasywnego bądź energooszczędnego?

Jak działają rekuperatory Thessla Green i na czym polega rekuperacja?

Rekuperatory Thessla Green są poniekąd płucami systemu wentylacji mechanicznej, w których zachodzi cała „magia”. Urządzenie wyposażone w wymiennik ciepła wyciąga powietrze w dwóch kierunkach równocześnie. Strumień powietrza pobieranego z wnętrza budynku przechodząc przez rekuperator, zostaje wypuszczone na zewnątrz. Jednak dzięki wymiennikowi ciepła nie pozbywamy się ciepła z wywiewanego powietrza, a jedynie szkodliwego dwutlenku węgla czy wilgotności. Energia pochłaniana jest przez drugi strumień powietrza pobierany z zewnątrz. Dzięki temu do wnętrza budynku trafia już ogrzany strumień ciepła, zmniejszając tym samym zapotrzebowanie energetyczne domu. Rekuperator Thessla Green wyposażony w specjalne filtry zatrzymuje wszystkie zanieczyszczenia, alergeny, owady czy smog. To pozwala na transport ciepłego i czystego powietrza do wnętrza budynku. Taka rekuperacja nie powoduje strat ciepła i znacząco wpływa na oszczędności związane z ogrzewaniem budynku.

Czy rekuperatory są konieczne w domu energooszczędnym lub pasywnym?

Zdecydowanie tak. Inwestując w tego typu budowlę, kładziemy szczególny nacisk na izolacyjność domu. W rekuperacji jest ona również bardzo istotna. Domy pasywne czy energooszczędne stają się pewnego rodzaju termosem, w którym standardowa wentylacja generuje wysokie straty ciepła. Rekuperatory Thessla Green zapobiegają tym stratom, dlatego też są nieodzownym elementem wyposażenia każdego domu pasywnego czy energooszczędnego. Poza tym znacznie podnoszą jakość powietrza w szczelnym domu, co wpływa korzystnie na zdrowie domowników.

Rekuperatory Thessla Green to idealne rozwiązania dla budownictwa energooszczędnego. Dlatego decydując się na odnawialne źródła energii, warto wziąć również pod uwagę rekuperację. Zdecydowanie poprawia to jakość życia!

2022-08-24T10:10:24+00:00 24 sierpnia, 2022|Artykuły|
Polub nas na facebooku