Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Przewijaki dziecięce – co musisz wiedzieć?

Bez niego trudno będzie opiekować się maleństwem, a już na pewno będzie to mniej bezpieczne. Właśnie dlatego przewijak jest rzeczą niezbędną w asortymencie rodzica i powinien być odpowiednio zamontowany, by spełniał swoją rolę w 100%. W poniższym artykule dowiesz się wszystkiego, co będzie Ci potrzebne, aby móc wybrać najlepszy przewijak dla swojego dziecka.

Łóżeczka z przewijakiem

Pierwszym rozwiązaniem jest wybór specjalnych nakładek, które montowane są na szczebelkach od łóżeczka dziecka. Może być zakupiony w zestawie z łóżeczkiem albo dokupiony jako osobny element, który powinien być dopasowany idealnie na szerokość i długość. Tylko w ten sposób będziesz miał pewność, że przewijak jest zamontowany stabilnie na łóżeczku i nie spadnie w trakcie przewijania maluszka. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, dlatego zawsze wybieraj przewijak z dużo wyższymi bokami, by zapobiec ewentualnemu upadkowi z wysokości.

Montaż przewijaka na łóżeczku jest bardzo wygodna formą, ponieważ można w międzyczasie przebrać dziecku pieluszkę i ułożyć je z powrotem do snu. Sam przewijak powinien być przygotowany na maksymalne obciążenie, czyli aktualną wagę Twojej pociechy. Z czasem konieczna będzie wymiana na nowy i być może przyda się inny rodzaj montażu przewijaka, o którym piszemy w dalszej części.

Przewijak stojący – czy warto?

Działa dokładnie w ten sam sposób, ale jest umieszczony osobny w innym miejscu pokoju dziecka. To zdecydowanie rozwiązanie dla rodziców, którzy dysponują większą przestrzenią na urządzenie dziecięcego pokoju. W przeciwnym razie pomysł ten się nie sprawdzi, ponieważ przewijak stojący zabiera znacznie więcej miejsca. Jego stelaż jest dość obszerny, a dodatkowe półki czy szufladki także będą zajmowały przestrzeń.

Musisz zatem sprawdzić, czy dany przyrząd znajdzie swoje miejsce wśród innym mebli dziecięcych. Owszem, to rozwiązanie jest wygodne pod tym względem, że wszystkie niezbędne akcesoria do przebierania znajdują się w jednym konkretnym miejscu. Jednak nie jest to na tyle niezbędny gadżet, by musiał posiadać swój osoby mebel do przewijania, więc jeśli nie jest on wliczony jako element dekoracyjny w pokoju dziecka, spokojnie możesz go sobie odpuścić.

Komody z przewijakiem dla niemowląt

Naszą ostatnią propozycją są zwykłe komody, które możesz zakupić w specjalnym sklepie z artykułami dziecięcymi albo u normalnego producenta mebli pokojowych. Świetnym rozwiązaniem będą komody ze sklepu ABC Meble w Jeleniej Górze, gdzie znajdziesz całą masę mebli drewnianych, lakierowanych czy zmatowionych, które możesz dopasować do stworzonej w pokoju malucha aranżacji.

Wcale nie będzie potrzebna Ci specjalna komody do przewijania dziecka, aczkolwiek warto zwrócić uwagę na pewne ważne kryteria wyboru, które mogą okazać się mocno przydatne podczas przewijania. Mowa tutaj głównie o szerokość komody, gdzie im jest ona większa, tym łatwiej będzie zamontować na niej większy przewijak dla malucha. To także wygodniejsza opcja dla Ciebie, ponieważ komoda zazwyczaj jest na odpowiedniej wysokości, dzięki czemu przebieranie pieluch jest znacznie bardziej komfortowe. Również będziesz mieć wszystko pod ręką – w każdej szufladzie znajdzie się miejsce na pampersy, mokre chusteczki i kosmetyki pielęgnacyjne.

2019-06-30T16:35:21+00:00 11 czerwca, 2019|Artykuły|
Polub nas na facebooku