Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Projekt instalacji elektrycznej domu – etapy tworzenia

Dzisiaj przybliżymy zainteresowanych w jaki sposób projektowany jest schemat instalacji elektrycznych w domach jednorodzinnych. Poznasz wszystkie etapy tworzenia wraz ze wskazówkami dla użytkowników, którzy w przyszłości będą mieli okazję korzystać z usług elektryków i budować instalację elektryczną.

Schemat instalacji elektrycznej – co zawiera?

Znajdziesz w nim najważniejsze informacje dotyczące budowy Twojej instalacji elektrycznej w domu. Bez profesjonalnie stworzonego projektu elektrycy nie będą w stanie wykonać instalacji w sposób prawidłowy i odpowiadający układowi Twojego mieszkania. Schemat ten zawiera:

  • projekt rozdzielnicy;
  • liczbę obwodów zasilających;
  • zabezpieczenia dobrane według szczegółowych obliczeń na zapotrzebowanie prądu;
  • dokładnie określone punkty świetlne, gniazdka i instalacje alarmowe oraz teletechniczne.

Bardzo ważnym punktem jest określenie ilości obwodów zasilających, które są uzależnione od liczby sprzętów w Twoim domu. Im jest ich więcej, tym więcej też trzeba stworzyć obwodów do zasilania, by energia mogła swobodnie przepływać do każdego urządzenia. Ważne są także przekroje przewodów stosowanych w instalacji elektrycznej oraz sposób układania puszek odgałęźnych i przelotowych.

Oczywiście Ty nie musisz znać się na wszystkim, wiedzieć jakiego rodzaju materiały mają być zastosowane ani w jakim układzie instalacja elektryczna sprawdzi się najlepiej. To wszystko należy do zadania specjalisty, czyli architekta, z którym musisz współpracować. Należy dokładnie określić, w którym miejscu w domu będziesz chciał postawić sprzęt AGD i RTV, gdzie będą potrzebne gniazdka i inne instalacje. To kluczowy moment, kiedy trzeba wszystkiego dopilnować.

Wykonanie instalacji elektrycznej – do kogo należy?

Tutaj już musisz zgłosić się do sprawdzonej firmy elektrycznej, która będzie miała doświadczenie, odpowiedni sprzęt i fachowców do zamontowania instalacji elektrycznej w Twoim domu. Jeśli projekt będzie wykonany prawidłowo, a ekipa elektryków zachowa profesjonalizm, nie powinny pojawić się żadne problemy. Niestety bardzo często klienci popełniają błąd i starają się zaoszczędzić na wykonaniu instalacji.

Cena w tym przypadku powinna być dostosowana do stopnia skomplikowania instalacji, jej wielkości niestety konkurencyjnych cen w Twojej okolicy. W tej kwestii zdecydowanie radzimy kierować się nie swoim portfelem, a jakością oferowaną przez rekomendowanych fachowców. To pozwoli Ci zaoszczędzić czas i pieniądze poświęcone na późniejsze poprawki, a w najgorszym przypadku całkowitą wymianę instalacji elektrycznej.

2022-06-30T08:50:00+00:00 20 czerwca, 2021|Artykuły|
Polub nas na facebooku