Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Pokój nastolatka – jak sprostać oczekiwaniom?

Jesteś rodzicem i właśnie zaznałeś buntu nastolatka? Spokojnie, to na pewno wkrótce minie, a w tym czasie spróbujcie wspólnie zaplanować aranżacje młodzieżowego pokoju. Podpowiemy Ci, jak to zrobić i jak dogadać się z młodym buntownikiem, aby efekty zadowoliły obie strony. Jednocześnie przedstawimy kilka najświeższych pomysłów na fajne i stylowe wnętrza sypialni dla młodzieży.

Zadecydujcie wspólnie

Nie ma gorszego błędu niż narzucanie swojemu dziecku własnego zdania, pomysłów i rozwiązań. Pamiętaj, że Twoje dziecko właśnie wkroczyło w pierwsze etapy dojrzewania, kiedy chce być ono traktowane poważnie i na równi dorosłymi. W takim razie nie możesz ignorować jego zdania i potrzeb związanych z urządzeniem własnego pokoju. Wiemy, że czasami pójście na kompromis może być bardzo trudne i sprzeczne z Twoim zamysłem, ale warto niekiedy odpuścić.

Pomyśl sobie, że to nie Ty przecież będziesz mieszkać w tym pokoju, spędzać w nim czas, odpoczywać, uczyć się i spotykać ze znajomymi – tylko Twoje dziecko. W takim razie to ono powinno czuć się w nim komfortowo i dobrze, o czym może zdecydować samemu. Zawsze też aranżacje można zmienić, przekształcić, jeśli coś okaże się niezgodne z oczekiwaniami. Jednak najważniejsza w tym przypadku jest współpraca – zawsze możesz doradzić swojemu dziecku, a ono może Tobie również podpowiedzieć coś ciekawego. Wymieniajcie się doświadczeniami, pomysłami i inspiracjami.

Na zakupy razem

Kiedy już będziecie mieli ustalony wstępny plan ułożenia mebli, koloru ścian, dodatków i innych rzeczy, możecie przejść do najważniejszego, czyli zakupów. Warto wybrać się na nie razem, aby Twoje dziecko mogło aktywnie uczestniczyć w wyborze akcesoriów, ale również zdawało sobie sprawę jak bardzo jest to czasochłonne i kosztowne. Warto informować o tym i pokazywać jak to wygląda w rzeczywistości, by Twoje dziecko mogło docenić tą pomoc i orientować się w tym temacie na przyszłość.

Najwięcej problemów pojawia się przy wyborze mebli do pokoju młodzieżowego, ponieważ muszą one różnić się od klasycznych modeli i cechować się funkcjonalnością. Szeroki wybór znajdziecie chociażby w sklepie ABC Meble, gdzie jednocześnie możecie liczyć na darmową dostawę oraz pomoc w montażu mebli. Znajdują się tam różne rodzaje mebli do pokoju dziennego połączonego z biurem i sypialnie, czyli pokoju nastolatka.

Co wybierać, a czego unikać?

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, lepiej na ten moment wstrzymać własny gust aranżacyjny i zastanowić się, co takiego spodobałoby się Twojemu dziecku. Młodzież szczególnie ceni sobie dobór kolorystyczny i minimalizm wyposażenia. W takim razie przydadzą się podstawowe rodzaje mebli i to w praktycznym wydaniu, gdzie możliwe będzie pochowanie wszystkich niezbędnych akcesoriów i przedmiotów.

Oczywiście, to duże uogólnienie, ponieważ każdy nastolatek jest inny, więc warto ich słuchać. Na pewno nie sugeruj się internetowymi inspiracjami czy radami kolegów i koleżanek z pracy, bo nie każda z nich będzie adekwatna do oczekiwań Twojego syna lub córki.

2019-05-30T19:35:10+00:00 15 maja, 2019|Artykuły|
Polub nas na facebooku