Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Podstawowe różnice – ościeżnica stała vs. ościeżnica regulowana

Podstawowe różnice – ościeżnica stała vs. ościeżnica regulowana

Właśnie montujesz drzwi w swoim domu i nadal zastanawiasz się jakiego rodzaju ościeżnica będzie najlepiej sprawdzała się w Twoim mieszkaniu? Zapoznaj się z naszymi faktami i zdecyduj sam!

Ościeżnica stała – charakterystyka

Zamienną nazwą jest ościeżnica blokowa, której szerokość jest z góry ustalona. Właśnie dlatego trzeba znać dokładną grubość muru w swoim mieszkaniu, aby dobrać odpowiednią ościeżnicę. W tym przypadku musisz mieć pewność, że idealnie dopasuje się ona do powierzchni murów, ponieważ nie będzie później opcji ich przerobienia. Z jednej strony można uznać to za wadę stałych ościeżnic, aczkolwiek sprawdzają się u osób zdecydowanych i nieplanujących kolejnych remontów drzwi. Standardowa szerokość konstrukcji ścian wynosi około 6-10 cm, co powinieneś dokładnie sprawdzić przed zakupem futryny. Jednocześnie zwróć uwagę na estetyczne wykończenie, które wymaga również zaopatrzenia się w listwy ozdobne. Wynika to przede wszystkim z braku opasek maskujących w zestawie z ościeżnicami wykonanymi z płyty pilśniowej, które odpowiadają za ukrycie fragmentów łączeń. Ich montaż jest dość czasochłonny i wymaga więcej cierpliwości, jednak konkurencyjna cena w dalszym ciągu zachęca do ich kupna.

Ościeżnica regulowana – charakterystyka

Innym rozwiązaniem umożliwiającym montaż drzwi są ościeżnice regulowane. Doskonale nadają się do budynków o niestandardowych grubościach ścian, co szczególnie widoczne jest w starszym budownictwie. Jednakże nie stanowi to większego problemu, gdyż regulacja futryny jest nieograniczona, poza jednym warunkiem. Minimalna szerokość musi wynosić 7,5 cm, aczkolwiek jest to jedyne wymaganie montażowe. Cała procedura wstawiania ościeżnicy jest krótkotrwała i prosta w wykonaniu, dlatego jest najczęściej wybieraną metodą wśród klientów. Dodatkowo zakupione opaski maskujące zakrywają ścianę z obu stron, dzięki czemu uzyskać naturalny i estetyczny efekt. Tego rodzaju futryny z łatwością dostosowują się do grubości ścian, a także prezentują się atrakcyjnie i schludnie w każdym mieszkaniu.

Teraz sam możesz zdecydować, który rodzaj ościeżnic najbardziej Ci odpowiada oraz sprawdzi się w Twoim przypadku. Przedstawiliśmy Wam wszystkie najważniejsze fakty, dotyczące cech szczególnych zarówno ościeżnicy stałej, jak i regulowanej. Wszystko oczywiście ma swoje wady i zalety, a jeżeli nie jesteś jeszcze pewien swojego wyboru, skorzystaj również z porady specjalisty.

2017-09-15T19:08:54+00:00 15 września, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku