Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Piec akumulacyjny – czy warto montować?

Myślałeś kiedyś nad tym rozwiązaniem, a może pierwszy raz słyszysz o podobnym piecu? Dzisiaj dowiesz się o nim wszystkiego, co najważniejsze. Powiemy o jego zaletach korzystania, sposobie montażu i całej specyfikacji, co również powinno wpłynąć na Twoją ostateczną decyzję.

Piec akumulacyjny – jak działa?

Jest to nic innego jak grzejnik elektryczny, który składa się z poszczególnych bloków akumulacyjnych – grzałki i cegieł bądź bloczków. Natomiast całość pokrywa jest powłoką izolacyjną, by ciepło było oddawane na zewnątrz, ale nie wpływało negatywnie na elementy wewnątrz urządzenia.

Jego działanie jest naprawdę bardzo proste i praktyczne w użytkowaniu, ponieważ grzejnik ten pobiera niewielką ilość prądu, który następnie jest przetwarzany w ciepło. Ono z kolei jest oddawane przez piec przez bardzo długi czas, dzięki czemu koszty stają się mniejsze, a ogrzewanie pracuje równie efektywnie. Należy zaznaczyć, że sprzęt ten nadaje się do ogrzewania wyłącznie jednego pomieszczenia. Nie stworzysz z jego pomocą całego systemu grzewczego, a potrzebne będą Ci kolejne piece akumulacyjny do innych pokoi.

W kwestii ich zamontowania trzeba wziąć pod uwagę ich ciężar, ponieważ piece o mocy 1 kW mogą ważyć do 60 kg. Natomiast bardziej wydanej grzejniki o mocy 6 kW będą znacznie cięższe – około 600 kg. Tutaj potrzebna będzie z pewnością pomoc specjalistów elektryków, którzy zajmą się instalacją pieca z bezpośrednim podłączeniem do puszki z prądem. Nie wykonasz tego samodzielnie, a będziesz musiał skorzystać z usług profesjonalnej ekipy elektrycznej.

Piec akumulacyjny – rodzaje

Można wyróżnić dwa typy grzejników:

  • Statyczne – należą do tańszej wersji, które oddają ciepło od razu po nagrzaniu aż do ostygnięcia. Jego sposób działania polega na unoszeniu zimnego powietrza między bloki akumulacyjne, które następnie jest tam ogrzewane i stopniowo unosi się, wydostając do pomieszczenia.
  • Dynamiczne – piece te są droższe w stosunku do statycznych, a obieg powietrza przepuszczany jest przez wentylator. W rezultacie ciepłe powietrze nie jest oddawane, gdy urządzenie jest wyłączone, a zatem nie traci ono energii. Możliwa jest tutaj tez kontrola siły działania wentylatora, by móc regulować temperaturę w danym pomieszczeniu.

Piec akumulacyjny i wszystkie jego zalety

Przede wszystkim umożliwiają zmniejszenie kosztów ogrzewania w mieszkaniu, gdyż piece korzystają z II taryfy nocnej emitowania prądu. Poza tym są trwałe i sprawdzają się jako piece ogrzewające przez wiele lat, dzięki czemu inwestycja stopniowo się zwraca. Nie musisz też martwić się o opał i miejsce magazynowania surowców do palenia, ponieważ grzejnik wykorzystuje wyłącznie energię elektryczną.

Są znacznie bardziej ekologiczne, a ich obsługa jest bezproblemowa. Z kolei wydajność pieców akumulacyjnych jest bardzo wysoka, dlatego również podczas mroźnych okresów sprawdzą się znakomicie, gwarantując przyjemne ciepło w domu.

2019-06-30T16:50:45+00:00 22 czerwca, 2019|Artykuły|
Polub nas na facebooku