Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Okna – wszystko co powinieneś wiedzieć

Okna – wszystko co powinieneś wiedzieć

Każda budowa domu wiąże się także ze wstawieniem okien o różnych kształtach czy wielkościach. Podobnie podczas remontów często zmagacie się z ich montażem, dlatego radzimy w jaki sposób powinny być zainstalowane w Twoim domu.

Najczęściej korzystamy wówczas z profesjonalnej ekipy montażowej, która w dzisiejszych czasach realizuje swoje zlecenia w błyskawicznym tempie. Może to wynikać między innymi z nowoczesnych technologii i wyspecjalizowanego sprzętu, jednak nic nie zastąpi ich fachowej wiedzy i umiejętności związanych z montażem okien. Jeżeli czujesz się na siłach i masz wystarczająco dużo czasu, możesz samodzielnie zabrać się za wbudowanie okien w swoim mieszkaniu. Wystarczy, że skorzystasz z porad specjalistów i zastosujesz się do kilku naszych wskazówek.

Przygotowanie miejsca pracy

Najważniejszy jest początek, ponieważ od niego zależy powodzenie dalszych działań. Właśnie dlatego należy dokładnie i starannie uporządkować i posprzątać murek, na którym montowane będzie okno. Jakiekolwiek zabrudzenia, kurz czy inne pozostałości mogą utrudnić realizację naszych prac, a co gorsza poskutkować nieprawidłowym wstawieniem elementu. Konsekwencje jednak widoczne są o wiele później, gdy wnętrze mieszkania znacznie szybciej się ochładza lub w przypadku, gdy zauważymy skraplającą się parę na szybach. To tylko parę negatywnych skutków, którym oczywiście możemy zapobiec. Następną rzeczą jest wstawianie ram okiennych i ustabilizowanie ich za pomocą specyficznych klinów, które mogą być wykonane zarówno z materiału PCV, drewna czy metalu. Aby ostateczny efekt był prawidłowy i bezusterkowy, powinieneś również użyć poziomicy i ustawić okno w odpowiednich proporcjach, by uniknąć samoistnego otwierania się podczas codziennego użytkowania, co może być bardzo uciążliwe.

Kolejny krok

Dalsze etapy montażu okien wymagają koniecznej konsultacji ze specjalistą, ponieważ trzeba doskonale znać poszczególne parametry okna oraz powierzchni, na której je wbudowujemy. Główną radą, którą usłyszycie także od profesjonalistów, jest mocowanie elementu z zastosowaniem pianki montażowej, a także metalowych kotw i dybli. Często są one dostępne wraz z zakupionym produktem, jednak warto to uprzednio sprawdzić i dopasować ich typ do możliwości konstrukcyjnych w Twoim domu. Ostatnia faza prac polega wyłącznie na wykończeniu zamontowanego okna, które należy uszczelnić i zabezpieczyć przez szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi i wewnętrznymi. Wtenczas musisz zastosować najlepszej jakości pianki i inne preparaty przystosowane do poszczególnych części okna. W efekcie zapobiegniesz powstawaniu wilgoci w domu, oziębianiu się lub szybkiego nagrzewaniu pomieszczenia, a także różnym deformacjom związanych z ponadprzeciętną temperaturą.

Dom-z-duzymi-oknami

2018-04-09T12:47:15+00:00 15 września, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku