Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Okna plastikowe czy drewniane? Które będą lepsze?

Obecnie praktycznie w każdym polskim domu widnieją okna plastikowe, czyli PCV. Zazwyczaj o białym kolorze, który nie zawsze wygląda idealnie w danym pomieszczeniu. W poniższym artykule chcemy przedstawić wady i zalety nie tylko okien plastikowych, ale również i drewnianych, które są coraz częstszą formą wyboru.

Okna drewniane – zalety i wady

Ich ogromną zaletą jest różnorodność modeli oraz nadanie swojemu wnętrzu zupełnie innego charakteru. Ponadto świetnie współgrają z wyposażeniem danego pomieszczenia i nie trzeba martwić się, że nie przetrwają długich lat. Można także zmieniać ich barwę – malując lub lakierując. Cechuje ich niezwykle wysoka jakość z tego względu, że mają niski współczynnik przenikalności zimna oraz wygłuszają nadmierny dźwięk, co dodatkowo zwiększa ich funkcjonalność. Należy pamiętać, że jeśli chcemy zadbać o ich trwałość, powinniśmy na pewno odpowiednio konserwować oraz zadbać o czynności pielęgnacyjne, co kilka lat. Niestety minus drewnianych okien to zdecydowanie droższy wariant niż tradycyjne plastikowe okna. Powinniśmy także chronić je przed wilgocią, zarysowaniami oraz wszelkim uszkodzeniom.

Okna plastikowe – pozytywna i negatywna strona

Teraz przyjrzymy się drugiemu rodzajowi okien, czyli ich plastikowej wersji, gdzie producenci oferują nam gotowe modele od ręki, których nie możemy ani malować lub lakierować, jak w przypadku drewnianych okien. Jedyne, co możemy z nimi zrobić to ewentualnie okleić folią bądź okleiną. Są w dodatku dosyć lekkim wariantem i nie potrzebują szczególnej pielęgnacji oraz konserwacji (wystarczy tylko je umyć lub przetrzeć z kurzu i brudu). To także tańsza opcja, która nie oznacza ich gorszej jakości. Niestety tak samo posiadają również kilka wad, a jedna z nich to zmiana ich odcienia od promieni słońca, jeśli zdecydujemy się na biały model, który jest niestety najpopularniejszy. Nie możemy ich także naprawić, jeśli zostaną uszkodzone, bądź się odkształcą.

Jakie wybrać okna?

Jakie okna wybierzemy zależy już tylko od nas, naszego budżetu i indywidualnych potrzeb, które kierujemy w stronę bezpieczeństwa oraz wysokiej klasy elementów. Dlatego, aby nie martwić się niewystarczającą jakością produktów, polecamy producenta nie tylko okien, ale również drzwi, czy rolet – bianex.pl. Jeśli cenisz indywidualny charakter i wolisz mniej tradycyjne okna, wybierz te drewniane. Z kolei, jeśli nie jesteś ich miłośnikiem albo nie pozwala Ci na to budżet, tańszą opcją będę te w wersji PCV.

2018-09-25T16:49:37+00:00 25 września, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku