Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Odśwież swoją kuchnię dodatkami

Nie zawsze remont musi kojarzyć się z dużymi wydatkami i zmianami w postaci przemalowania ścian i przebudowy wnętrz. Wszystko można zrobić w sposób minimalistyczny i oszczędny, a to za sprawą dodatków, które w kuchni z pewnością Ci się przydadzą. W poniższym artykule zamieściliśmy kilka ciekawych inspiracji, z których być może skorzystasz w swoim przypadku lub wpadniesz na całkiem inny równie interesujący pomysł.

Trochę więcej sztuki

Twoja kuchnia może zyskać zupełnie inny charakter dzięki obrazom czy też fototapetom, które mogą znakomicie zdobić wnętrze w Twoim domu. Ich zastosowanie jest tak szerokie, że nie ma absolutnie żadnych ograniczeń, co do tematyki, którą chciałbyś zamieścić w swojej kuchni. Jeśli chodzi o obrazy, mogą być znacznie bardziej oryginalne, gdy zdecydujesz się na wywołanie własnych zdjęć. Mogą przedstawiać zjawiska natury albo członków Twojej rodziny, co z pewnością doda mieszkaniu większej intymności i sprawi, że atmosfera stanie się bardziej przyjazna i domowa.

Natomiast fototapety trzeba przede wszystkim przemyśleć pod kątem drukarni jaka zajmowałaby się ich produkowanie, ponieważ zależy to od jakości zdjęcia i nasycenia kolorów. Tutaj również zyskujesz dowolność, ponieważ istnieje mnóstwo gotowych już motywów, na przykład z użyciem roślin czy pięknych widoków krajobrazów. Z drugiej strony zawsze można pomyśleć na wykorzystaniem zdjęć prywatnych, co jak już wspomnieliśmy może mieć wartość sentymentalną i uczynić Twoją kuchnię jedyną w swoim rodzaju.

Zmień rolety

Może się to wydawać banalne i nic nieznaczące, ale efekt jest zdecydowanie warty uwagi. Kuchnia jest miejscem, gdzie spędzamy w rezultacie najwięcej czasu w ciągu dnia i powinniśmy czuć się tam komfortowo. Właśnie dlatego najlepszym rozwiązaniem są rolety na dzień i noc, które możesz samodzielnie dopasować do poszczególnej pory dnia. Ich dobrze opracowana struktura umożliwia regulowanie stopnień światła jaki wpada do pomieszczenia. Wówczas jeśli przeszkadzają Ci promienie słoneczne, może ściągnąć roletę w taki sposób, aby jak najmocniej przyciemnić pokój.

To zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie, a domownicy czują się o wiele przyjemniej. Co więcej, dzisiejsze projekty rolet wewnętrznych mogą przybierać różną postać. Możesz wtenczas zdecydować o ich kolorystyce, która w ostateczności może znacznie ożywić Twoją kuchni i nadać jej innego charaktery niż dotychczas.

2018-01-29T12:16:12+00:00 8 stycznia, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku