Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

O czym należy pamiętać przy aranżacji kuchni?

Wbrew pozorom dość łatwo o zepsucie wnętrza swojej kuchni, a wynika to między innymi z roztargnienia lub pośpiechu podczas projektowania. Jednak można tego wszystkiego uniknąć, by w późniejszym czasie móc usiąść wygodnie w swojej wymarzonej i perfekcyjnie rozplanowanej kuchni. Zatem do dzieła – zapoznaj się z naszymi radami, a z pewnością przydadzą Ci się podczas pierwszej aranżacji kuchni, jak i remontu obecnej.

Wszystko na wymiar

Najważniejsze jest oczywiście precyzyjne zebranie pomiarów z całego pomieszczenia, a następnie dopasowanie ich do konkretnych mebli kuchennych. W tym celu najlepiej jest skorzystać z usług fachowca, który posiada odpowiedni sprzęt oraz wiedzę, dzięki czemu zmniejsza się ryzyko popełnienia błędu.

Ważne jest sprawdzenie głębokości blatu, wysokości mebli i ich szerokości, a także ogólnej wysokości pomieszczenia, aby móc przemyśleć również sprawę wyposażenia AGD. Oczywiście możemy mieć do czynienia zarówno z większymi, jak i mniejszymi kuchniami, dlatego najważniejsze jest dążenie do optycznego powiększenia pomieszczenia, by sprawić domownikom większy komfort. Przekłada się to jednak na późniejsze funkcjonowanie, gdzie akurat w kuchnie istotna jest przestronność, a zwłaszcza podczas gotowania.

Miejsce dla rodziny

Również w zależności od ilości osób w mieszkaniu, trzeba pamiętać o miejscu wspólnego spożywania posiłków. Coraz częściej spotykamy się z uniwersalnym połączeniem kuchni wraz z jadalnią, co sprawdza się w większości przypadków. Poza wygodą, można wziąć pod uwagę także zdanie pozostałych użytkowników.

Raczej w większości polskich domów możemy spotkać się z preferencją spędzania wspólnego czasu w kuchni, w której jak niektórzy mówią tętni życiem. Zatem warto zestawić oba te pomieszczenia, by jeszcze bardziej zbliżyć wszystkich do siebie. Jednak konieczne jest wtenczas wyposażenie w mniejszy lub większy stół, gdzie najlepiej jest zakupić wielofunkcyjny i rozkładany na większą ilość osób stół jadalniany.

Oświetlenie

Niestety ciężko jest gotować, podczas gdy światło nie sprzyja naszym oczom i widoczności, a zwłaszcza gdy spędzamy czas w kuchni wieczorem. W rezultacie nie może zabraknąć dobrego i przyjaznego dla oczu światła, które zapewni widność w pomieszczeniu o każdej porze dnia i nocy, a przy tym nie będzie męczące dla naszego wzroku.

Co więcej, dobrze jest zamontować je w różnych miejscach, aby wiązka światła nie skupiała się jedynie na konkretnym punkcie, a na całej kuchni. Mini światła LED doskonale sprawdzają się właśnie w nowoczesnych aranżacjach wnętrz.

2018-02-26T10:28:21+00:00 26 lutego, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku