Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Mieszkanie dwupoziomowe – podstawy aranżacji

Udało Ci się i właśnie stałeś się właścicielem wymarzonego mieszkania dwupoziomowego? Gratulację, to kolejny krok do przodu! Teraz z pewnością zastanawiasz się jak urządzić swoje nowe lokum. Masz do wykorzystania dużo przestrzeni, ale musisz być czujny. W czasie aranżacji dwupoziomowych mieszkań dobrze jest kierować się pewnymi podstawami.

Plusy dwupoziomowego mieszkania 

Jeśli jesteś właścicielem dwupoziomowego mieszkania, musisz wiedzieć, że jesteś prawdziwym szczęściarzem. 

Po pierwsze do dyspozycji masz dużą przestrzeń do wykorzystania. Dzięki temu można zapewnić domownikom optymalną przestrzeń do wspólnego spędzania czasu, ale również stworzyć aranżację mieszkań dwupoziomowych taki sposób, żeby każdy domownik miał swój prywatną kąt.  

Po drugie odpowiednia aranżacja mieszkań dwupoziomowych pozwala na stworzenie dwóch stref. Na przykład dolna część mieszkania może być przeznaczona dla rodziców, a górna dla dzieci. Inną opcją jest oddzielenie stref życia dzięki poziomom. Na jednym może znajdować się część mieszkalna, a na drugim – biurowa. 

Jak urządzić dwa poziomy?

Wiele osób ma problem z prawidłową aranżacją mieszkań dwupoziomowych. Tymczasem podstawy okazują się proste i z pomocą fachowca można osiągnąć spektakularne efekty. 

  • Warto postawić na wyodrębnienie dwóch stref. Jedno piętro to jedna strefa. Dzięki temu mieszkanie będzie bardzo funkcjonalne i oba poziomy będą tak samo regularnie użytkowane. Jedną część można przeznaczyć do użytku dziennego, a drugą nocnego i odpoczynkowego. 
  • Ważna jest estetyka i zachowanie tego samego stylu w całym mieszkaniu. Dzięki temu, że oba poziomy będą urządzone tak samo, całe mieszkanie będzie wydawać się jeszcze większe. Dodatkowo nie będzie to wyglądać przypadkowo, jakby zostały połączone ze sobą dwa inne przestrzenie mieszkalne 
  • Przy aranżacji mieszkań dwupoziomowych skosy wydają się stanowić duży problem. Nie należy jednak się tego obawiać. Wystarczy dobrze przemyśleć położenie mieszkania. Na poddaszu można zorganizować pomieszczenie gospodarcze lub garderobę. 

Aranżacja mieszkań dwupoziomowych – warto o tym pamiętać

Dwupoziomowe mieszkania to dobra inwestycja na przyszłość oraz możliwość na ciekawą aranżację. Wystarczy pamiętać o kilku podstawach:

  1. Mimo że masz dużo miejsca – nie zapominaj o funkcjonalności mieszkania. 
  2. Odpowiednio podziel obie przestrzenie i staraj się nie mieszać ich ze sobą. 
  3. Postaraj się zachować jeden styl na obu piętrach 
  4. Pamiętaj o odpowiedzi dni oświetleniu – duże mieszkania bez podanej ilości światła wyglądają ponuro i masywnie. 

Aranżacje mieszkań dwupoziomowych wymagają trochę więcej pracy niż inne mieszkania. Jednak ten trud jest opłacalny, ponieważ można stworzyć niezwykle komfortowe i estetyczne wnętrza. Wystarczy tylko zastosować kilka prostych zasad lub zgłosić do odpowiedniego projektanta wnętrz. A później można już cieszyć się swoim pięknym mieszkaniem!

2021-08-21T13:38:14+00:00 5 sierpnia, 2021|Artykuły|
Polub nas na facebooku