Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Marzenie każdego mężczyzny

Oczywiście chodzi nam o własny garaż, czyli miejsce, w których Panowie będą mogli odpocząć od codziennych obowiązków i poświęcić się jedynie swojej pasji majsterkowania. Niekoniecznie musi to być specjalna sfera dla mechanika, ale na pewno powinno się tam znaleźć kilka elementów niezbędnych do utrzymania auta w czystości.

Wykończenie garażu

Zanim przejdziemy do spraw związanych z urządzeniem i wyposażeniem tego miejsca, warto zastanowić się nad podstawowymi kwestiami montażowymi. Mianowicie najlepiej zacząć od wyboru bramy garażowej, która powinna po pierwsze zostać wykonana z wysokiej jakości materiałów, a po drugie otwierać się i zamykać w sposób prosty i wygodny. Dzisiejsi producenci umożliwiają klientom wybór spośród setek rodzajów bram garażowych, gdzie należy przede wszystkim zwrócić uwagę na właściwości jej materiału, który ma ochronić pojazd przed mrozem, wilgocią, a także zabezpieczyć go przed ewentualną kradzieżą. Właśnie dlatego dobrze jest od razu zgłosić się do profesjonalnej firmy, która doradzi jaki typ drzwi garażowych będzie najodpowiedniejszy.

Następną kwestią jest również ocieplenie pomieszczenia i zapewnienie w nim prawidłowej wentylacji, aby zapobiec powstawaniu wilgoci. Naturalnie brama garażowa stanowi jeden z ważniejszych komponentów, aczkolwiek można zadbać także o pozostałe systemy grzewcze różnego rodzaju. Dodatkowo istotne jest oświetlenie wnętrza, które powinno zostać dopasowane zarówno do wielkości pomieszczenia, jak i możliwości podłączenia elektrycznego. Zwłaszcza w przypadku mężczyzn, który uwielbiają pracować po nocach i zajmować się usterkami samochodowymi, należy zapewnić im godne i komfortowe warunki.

Dodatkowe akcesoria i „zabawki”

Kiedy już posiadamy skończone pomieszczenie ze wszystkimi niezbędnymi elementami, można swobodnie przystąpić do urządzania garażu według własnych potrzeb. Na pewno musimy zostawić odpowiednio dużo miejsca na zaparkowanie samochodu, by jego obecność w środku nie przeszkadzała nam w majsterkowaniu. Wstawienie urządzeń i maszyn zależy już wyłącznie od ilości i rodzaju, ponieważ każdy mężczyzna może fascynować się zupełnie inną dziedziną. Dla jednych najważniejsze będą różnego rodzaju frezarki i spawacze, a dla pozostałych jedynie multum narzędzi i podstawowych przyborów do naprawiania drobnych usterek czy awarii w aucie lub sprzęcie domowym. Jednakże wszystkie te akcesoria wymagają przechowania w specjalnych miejscach, dlatego dobrze jest wygospodarować więcej miejsca na ewentualną szafkę bądź mniejszą szafkę.

Co więcej, przydatne może okazać się biurko lub przestronny stół, na którym Panowie będą mogli swobodnie zajmować się swoim hobby. Wydaje nam się, że nie musimy jednocześnie przypominać o zachowaniu ostrożności w przypadku pracy z ostrymi i potencjalnie niebezpiecznymi narzędziami. Ponadto w garażu powinny znaleźć się liczne schowki i wieszaki, które mogą być nawet zamontowane na suficie. Bardzo często, gdy mamy do czynienia z mniejszymi pomieszczeniami, użytkownicy wbudowują specjalne haki u góry, gdzie następnie przetrzymują między innymi deski, większe przybory do prac przydomowych oraz wszelkiego typu akcesoria sportowe. Wówczas można zaoszczędzić o wiele więcej miejsca i równocześnie przechowywać wszystkie przedmioty, które nie mieszczą się nigdzie indziej. Niestety każdy mężczyzna musi pogodzić się z faktem, iż jego wymarzone miejsce, jakim jest garaż, najczęściej służy również jako składzik różnych rekwizytów i domowych przyborów rzadziej używanych. Właśnie dlatego liczy się głównie dobra organizacji i przemyślana aranżacja wnętrza.

2017-10-27T13:03:24+00:00 27 października, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku