Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Łóżko wielofunkcyjne – dlaczego warto je mieć?

Słyszałeś już o tym wspaniałym wynalazku? To nic innego jak połączenie klasycznego wygodnego łóżka z dodatkowymi udogodnieniami. Znajdziesz tutaj odpowiedź, dlaczego musi ono znaleźć się także w Twoim domu oraz gdzie sprawdzi się najlepiej. Zachęcamy do czytania i próbowania tego, co do tej pory nieznane.

Co ma w sobie łóżko wielofunkcyjne?

Tak naprawdę może ono w każdym projekcie wyglądać zupełnie inaczej, ponieważ wielofunkcyjność ma różne oblicza. Najczęściej można spotkać się z formą zwykłego łóżka pojedynczego lub podwójnego, które pod spodem posiada wolną przestrzeń. Jednak nie jest ona pozostawiona bezużytecznie, a wykorzystana jako jedna wielka szuflada. Zapewne spotkałeś się z takim modelem na zdjęciach w różnych magazynach dotyczących aranżacji wnętrz.

To nowoczesne rozwiązanie, ale jak najbardziej praktyczne i wygodne. Przykładowe meble znajdziesz w sklepie ABC Meble, gdzie możesz wybierać pomiędzy odmiennymi kolorami i kształtami łóżek. Pod łóżkiem możesz zmieścić dodatkowe schowki na różne akcesoria i skarby, ale równie dobrze możesz zaopatrzyć się inny rodzaj łóżka wielofunkcyjnego. Polecamy także modele łóżek na podwyższanym stelażu, przez co masz do czynienia z łóżkiem piętrowym. W tym przypadku na górze znajduje się część do spania, a na dole zazwyczaj umieszczone jest biurko, lampka i szafki wmontowane w podstawę łóżka.

To tylko dwa przykładowe pomysły na łóżko wielofunkcyjne, ale w internecie i katalogach producentów mebli nowoczesnych znajdziesz ich znacznie więcej.

U kogo sprawdzi się łóżko wielofunkcyjne?

Jeśli mowa o łóżkach pojedynczych z szufladami pod spodem, to z pewnością warto umieścić je w pokoju dziecinnym lub młodzieżowym. Wówczas te szuflady mogą posłużyć za schowek na różne zabawki, książki czy nawet bieliznę. Na pewno Twoje dziecko znajdzie już przeznaczenie tego miejsca, dzięki czemu reszta pokoju stanie się bardziej uporządkowana.

Podobnie łóżko na stelażu powinno spodobać się nastolatkom, którzy pragną unowocześnić swój pokój, zachować jego praktyczność i połączyć przyjemne z pożytecznym. Piętrowe łóżko chyba każdemu kojarzy się z czymś atrakcyjnym i ciekawym, ponieważ jest inne niż wszystkie. Natomiast połączenie biurka pod spodem umożliwi swobodne uczenie się do sprawdzianów i kartkówek. To będzie idealne miejsce dla Twojego dziecka, a zwłaszcza w mniej przestronnym pokoju.

Z kolei łóżka wielofunkcyjne, ale podwójne sprawdzi się w Twojej sypialni, gdzie także pod spodem będziesz mógł wykorzystać tą przestrzeń na ubrania, bieliznę i dodatki, co jednocześnie zwolni nieco miejsca w Twojej szafie.

Dlaczego warto?

  • Zwiększenie miejsca w pomieszczeniu, co jest szczególnie przydatne w mniejszych mieszkaniach.
  • Sprytne i praktyczne pochowanie najmniej potrzebnych rzeczy.
  • Brak konieczności sprzątania pod łóżkiem.
  • Wygodne i nowoczesne połączenie sypialni z biurem.
  • Designerskie wykończenie wnętrz.
2019-05-30T19:41:28+00:00 18 maja, 2019|Artykuły|
Polub nas na facebooku