Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Letnia garderoba – jak ją przygotować?

Wakacje już dawno trwają, ale sezon urlopowy jeszcze się nie skończył. To samo można powiedzieć o przeprowadzeniu letnich porządków, na które jeszcze masz czas. Dotyczą one głównie sprzątania i układania garderoby własnej, jak i niekiedy pozostałych członków rodziny. Wydaje się, że to zajęcie jest bardzo żmudne i czasochłonne, aczkolwiek my przedstawimy Wam kilka sprytnych trików, dzięki którym przygotowanie letniej szafy będzie proste i przyjemne.

Sortowanie to podstawa

Zacznij od najgorszego ze wszystkich zadań, czyli segregowania własnych ubrań, butów i akcesoriów. Najlepiej wyciągnąć je wszystkie z szafy i przejrzeć, by sprawdzić co jeszcze nam się przyda, co trzeba schować głęboko na dno szafy na sezon zimowy, a czego już na pewno nigdy nie założymy. Wszystkie rzeczy, które nie przydadzą Ci się w czasie lata można schować w tej samej szafie lub znaleźć na nie inne miejsce, jak na przykład strych. Natomiast pozostałą część garderoby, którą uznasz za niepotrzebną możesz z czystym sumieniem przekazać osobom potrzebującym. Być może to właśnie zmotywuje Cię do letnich porządków, których celem będzie spełnienie dobrego uczynku. Tobie pewne rzeczy już się nie przydadzą, a gdy ich stan jest co najmniej dobry, można podarować je komuś innemu.

Podział szafy

Kiedy już przebrniesz przez etap sortowania, możesz przystąpić do podziału szafy według częstotliwości ich noszenia, a mianowicie dobrze jest rozdzielić garderobę na kilka osobnych działów. Przykładowo część będzie przeznaczona na ubrania do pracy, oficjalne i bardziej eleganckie, natomiast pozostała część może być już bardziej codzienna i sportowa. Jest to jedna z metod, która może następnie ułatwić wyszukiwanie poszczególnych elementów garderoby bez zbędnego rozrzucania innych rzeczy.

Inną metodą polecaną przez nas będzie poukładanie bluzek, t-shitrów, spodni i spódniczek, natomiast polecamy w miarę możliwości rozwiesić bardziej eleganckie bluzki, koszule, sukienki czy marynarki, dzięki czemu zaoszczędzisz także sporo czasu na ich prasowaniu. Natomiast jeżeli chodzi o wszelkie akcesoria jak biżuteria, ozdoby, opaski czy apaszki, polecamy zakupić kilka papierowych lub materiałowych kartonów, które można nabyć w różnej wielkości. Wówczas dopasujesz je do wnętrza swojej szafy, a właśnie do nich będzie można schować wszystkie swoje małe gadżety, jak i buty. W ten sposób można z łatwością rozdzielić rzeczy na letnie i zimowe, gdzie chociażby teraz można spakować do nich wszystkie swetry, szaliki, i grubsze spodnie, by na wierzchu pozostawić wyłącznie krótkie rękawki, szorty i letnie sukienki, które z pewnością przydadzą Ci się teraz częściej.

2018-08-01T05:00:19+00:00 20 lipca, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku