Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Lampy ścienne – hit czy kit?

Lampy ścienne cieszyły się ogromną popularnością kilkadziesiąt lat temu. Wraz ze zbliżającym się XXI wiekiem, ich popularność stopniowo spadała, a na ich miejsce weszły lampy biurkowe oraz wysokie stojące, często ozdobne lampy. Czy lampy naścienne odeszły całkowicie w zapomnienie i stały się symbolem kiczu? Czy za nic w świecie nie powinny znaleźć się w salonie każdego wyznawcy mody? Lampy ścienne to hit czy kit XXI wieku?

Kinkiet i lampa ścienna to samo?

Kinkiet pochodzi od francuskiego słowa quinquet, które oznacza nic innego jak lampę z możliwością powieszenia na ścianie. Jest to również nazwisko francuskiego aptekarza, który zmodyfikował lampę naftową, dodając jej boczne źródło światła, które świeciło mocniej i dłużej. Pomysł ten spotkał się z dużą aprobatą i mimo że wieszanie oświetlenia na ścianie nie było nowością, wielu chętnie kupowało kinkiety. W związku z definicją, która głosi, że kinkiet to inaczej lampa naścienna odpowiadamy, że tak. Kinkiet i lampa ścienna to zdecydowanie to samo.

Na jakiej wysokości zamontować kinkiet?

Wyposażając ściany naszego pomieszczenia w kinkiety, warto pamiętać o paru zasadach. Pierwsza to montowanie kinkietu ze światłem skierowanym ku dołowi lub górze. Najlepiej zamontować kinkiet w odległości od 30 do 90 cm od prostopadłej do kinkietu powierzchni, aby nie zdeformowało i ukryło naszego światła. Kinkiety najlepiej również montować w aranżacji własnej lub z dodatkiem innych dekoracji jak obrazy i kominki. Jeśli decydujemy się na większą kompozycję z samymi kinkietami, to warto pamiętać o symetryczności.

Zestawienie lamp naściennych z wiszącymi

Połączenie wiszących lamp z tymi małymi stojącymi na biurkach i szafkach, czy nawet tymi wysokimi zajmującymi miejsce w kącie pokoju to przede wszystkim dodatkowe oświetlenie naszego wnętrza. Nie obawiajmy się łączenia lamp. Mimo że moda rządzi się swoimi prawa, to mieszanki różnych stylów są jak najbardziej dopuszczalne w każdym tego słowa znaczeniu. Masz ochotę na ścienną lampę kawaii w połączeniu ze stojącym stylem glamour? Do dzieła!

Lampy naścienne Lafaktoria

Lafaktoria to sklep z lampami w Warszawa Centrum, w którym znajduje się ogromny wybór lamp ściennych i nie tylko. Dopasowany do każdego wnętrza i gustu asortyment pomaga jak najbardziej spełnić oczekiwania każdego z potencjalnych klientów. Nie czekaj, tylko sprawdź ofertę już teraz! Lafaktoria posiada również lampy z każdej półki cenowej.

 

źródło zdjęć: freepik.com

2022-12-23T13:12:11+00:00 23 grudnia, 2022|Artykuły|
Polub nas na facebooku