Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kuchnia dla seniora

Całe szczęście coraz więcej producentów mebli kieruje swoje projekty do osób starszych, którzy wymagają nieco innego umeblowania i kilku udogodnień. Jesteśmy pod wrażeniem i właśnie temu chcielibyśmy poświęcić dzisiejszy artykuł. Podpowiemy Wam co możecie zrobić dla swoich bliskich, aby poczuli się w domu swobodnie i bezpiecznie, a zwłaszcza w kuchni, w której spędza się zazwyczaj najwięcej czasu.

Minimalistyczny charakter

Zdecydowanie najczęściej preferowana w kuchni osób starszych jest mała liczba akcesoriów, aby zaoszczędzić więcej miejsca i móc się swobodnie odnaleźć w całym wyposażeniu. Właśnie dlatego wybierane są pojemne szafki, które sprytnie potrafią przechować wiele elementów z wyposażenia kuchennego. Co więcej, użytkownicy mają szansę posegregowania sobie wszystkich przypraw czy sprzętu do gotowania w taki sposób, aby nie mieli problemów ze znalezieniem poszczególnych rzeczy i cały czas mogli utrzymać w kuchni porządek.

Jednocześnie minimalizm może dotyczyć dekoracji kuchennych, aczkolwiek w tym przypadku często robiony jest wyjątek, gdyż starsi ludzi bardzo lubią, kiedy obecne są wokół nich dodatki o wartości sentymentalnej. Ponadto nie interesuje ich stonowany odcień, a bardziej żywiołowe i pełne życia drewna, które mogą współgrać z ceramicznymi elementami. Wszystko można bez trudu znaleźć i zamówić w ofercie mebli do kuchni Smolis Meble. Funkcjonują jako znany producent wyposażenia domowego, który specjalizuje się także w wytwórstwie mebli na wymiar. W rezultacie seniorzy mogą samodzielnie dopasować kształt i rozmiar szafek oraz pozostałego asortymentu do swojej kuchni.

Praktyczna jadalnia

Najlepszym rozwiązaniem jest stworzenie w kuchni miejsca, gdzie jednocześnie można swobodnie jeść śniadania, obiady i kolacje. To szczególnie ważne dla samotnych seniorów, którzy nie potrzebują wielkich przestrzeni, a jedynie przytulnej i domowej atmosfery. Sprytnie ukryty i wysuwany stół jest wspaniałą propozycją, aczkolwiek warto zainwestować w większy mebel, który pomieści Ciebie i całą Twoją rodzinę.

Równie istotne jest rozmieszczenie szafek i półek, aby nie znalazły się ona poza zasięgiem ręki domownika. Trzeba pamiętać, by nie zostały powieszone za wysoko, a najczęściej używane przedmioty nie znalazły się za nisko. Każde nadwyrężenie czy schylania może kosztować wiele i sprawiać spory dyskomfort, dlatego zachęcamy do rozmyślnego planowania układu mebli, by osoby starsze mogły bez problemu z nich korzystać.

2017-12-31T00:20:32+00:00 29 grudnia, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku