Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kolejne wyzwanie rodzica, czyli pokój nastolatka

Nastaje w końcu ten moment, kiedy dzieci zaczynają dojrzewać i próbują zachować swój indywidualizm. Wówczas koniecznie staje się przemeblowanie pokoju i wyposażenie go w zupełnie nowym i młodzieżowym stylu.

Ustalcie wspólne oczekiwania

Najważniejsza jest rozmowa, dlatego przed rozpoczęciem remontu powinniście dokładnie poznać oczekiwania i potrzeby swoich podopiecznych, a zwłaszcza jeśli są w wieku nastoletnim. Wówczas zaczynają poznawać i rozwijać swoje zainteresowania, które następnie przeradzają się w pasje lub swój własny plan na przyszłość. Wtedy szczególnie liczy się Wasze wsparcie i dobre słowo, które być może zainspiruje dzieci do podejmowania dalszych wyzwań. Znacząco rolę odgrywa wtenczas wspólna aranżacja pokoju, który powinien odzwierciedlać styl Waszej córki albo syna oraz uprawiane przez nich hobby. Wszelkie zastrzeżenia i uwagi warto przekazywać w formie sugestii czy wskazówek, by ostatecznie nastolatkowie również mieli chociaż minimalny wpływ na wygląd swojego pokoju.

Wybór wyposażenia

Po podjęciu decyzji w sprawie koloru ścian i modelu wmontowanych okien i drzwi, należy przejść do kolejnej fazy zmian, a mianowicie kupna mebli do pokoju. Wówczas musicie zastanowić się jakiego rodzaju wyposażenie będzie najodpowiedniejsze do zaplanowanego przez Was stylu. Bardzo dobrym rozwiązaniem jest zamawianie mebli na wymiar, które można dowolnie dopasować zarówno pod względem rozmiaru, kształtów, jak i materiału wykorzystywanego do produkcji. W rezultacie pokój może przybrać charakter mniej lub bardziej nowoczesny, a także dostosować się do warunków panujących w Waszym domu. Jednakże w żadnym przypadku nie może zabraknąć niektórych mebli, jak na przykład wygodne łóżko, przestronne biurko czy pojemna szafa do pokoju. Wszystkie te elementy muszą spełniać przede wszystkim wymagania funkcjonalności, gdyż każde dziecko powinno mieć zapewnione jak najlepsze możliwości rozwoju i nauki. Dzisiejsze firmy z meblami oferują wiele ciekawych propozycji, które w nowoczesny sposób ułatwiają wykonywanie codziennych czynności.

Bardzo ważnym jest, aby nie wypełniać na siłę przestrzeni w pokoju różnymi meblami, ponieważ powinien być jak najbardziej przestronny. Staranne i przemyślane rozmieszczenie mebli pozwoli Waszemu dziecku na łatwiejsze utrzymanie porządku i zapewni mu potrzebną w tym okresie dorastania swobodę. Co więcej, całe wyposażenie powinno być zaprojektowane w jednakowym stylu, aby całość prezentowała się spójnie i estetycznie, a Wasza córka albo syn z chęcią będą zapraszać swoich znajomych do siebie!

2017-09-25T14:31:19+00:00 25 września, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku