Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Kobiecy zawód

Ostatnio spotkaliśmy się z definicją kobiecego zawodu, która dotyczyła stylizacji paznokci i w pewnym sensie jesteśmy z tym zgodni, ponieważ coraz więcej młodych dziewczyn decyduje się na ten kierunek kosmetyczny i dąży do założenia własnego studia. Jednak wiąże się to z kompletnym uzupełnieniem wyposażenia meblowego i akcesoriów do pielęgnacji paznokci, o czym opowiemy w poniższym artykule.

Stół do pracy

Oto najważniejszy element w całym studiu, ponieważ to tu powinny znajdować się wszystkie niezbędne akcesoria. Bardzo często tego typu biurka są do kupienia w profesjonalnych sklepach, które produkują specjalne meble dostosowane do pracy stylistki paznokci. Wówczas należy wziąć pod uwagę dużą ilość półek, szeroki blat z możliwości wbudowania lamp oraz wiatraka, którego zadanie jest wchłanianie jak największej ilości pyłu. Jednak wcale nie musisz być korzystać z tych samych rozwiązań co inni i możesz postawić na oryginalność. W tym celu polecamy meble biurowe z Twardogóry, gdzie znajduje się siedziba producenta meblowego Smolis Meble. Ich realizacje cechują się przede wszystkim elastycznością, gdyż każdy projekt może być stworzony indywidualnie pod Twoje wymagania.

W rezultacie jest to fantastyczna propozycja dla stylistek, które potrzebują zupełnie innego designu i chcą wyróżnić się na tle konkurencji. Sam wygląd to oczywiście nie wszystko, ponieważ liczy się przede wszystkim funkcjonalność stołu. Powinien być w miarę możliwości szeroki i dopasowany do Twojego krzesła oraz klientki, abyś mogła swobodnie wykonywać wszystkie ruchy podczas piłowania czy frezowania paznokci, a Twoje klientki mogły wygodnie przesiedzieć ten czas. Co więcej, na pewno przydadzą się dodatkowe półki i schowki, gdzie będziesz mogła przechowywać wszystkie lakiery, żele i inne preparaty pomocniczy w miejscu suchym i sterylnym.

Lampy i całe oświetlenie

Absolutnie koniecznym jest dobre i nierażące oświetlenie, które będzie dbało o prawidłowe widzenie stylistki. Niestety jest to bardzo częsty problem, który wynika głównie z obojętności i nieodpowiedzialności właścicielek studia, gdzie nie dbają one o zdrowie i komfortowe warunki do pracy. Światło nie powinno męczyć Twoich oczu, ale jednocześnie musi dobrze oświetlać dłonie klientki, aby móc wykonać wszystkie niezbędne czynności.

Drugą ważną sprawą są lampy UV lub LED, które najlepiej umiejscowione są w stole, aby klientki mogły bez problemu włożyć do nich ręce i uniknąć ewentualnego niechcianego dotknięcia lakieru. Dodatkowym ułatwieniem będą czasowe lampy, które samodzielnie odmierzają odpowiednią ilość czasu.

Wystrój wnętrza

Właśnie wszystkie ozdoby i dekoracje przyciągają uwagę, a inspiracji powinnaś szukać we własnym charakterze. Pomyśl może nad własnym hobby, oprócz stylizowania paznokci i spróbuj je ze sobą połączyć w ciekawy sposób. Najważniejsza jest oryginalność, która pozwoli odznaczyć Twoje studio na tle innych. Nie polecamy iść w banalne rozwiązania, które widoczne są w prawie każdym miejscowym zakładzie kosmetycznym, a jednak postawić na coś niepowtarzalnego i związanego z Tobą.

2017-12-31T00:16:54+00:00 22 grudnia, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku