Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Klasyczne i niezawodne drzwi drewniane

Dzisiejsze możliwości projektantów wyposażenia wnętrz są nieograniczone, jednak nadal większość z nich wraca lub bazuje przede wszystkim na drewnianym wykończeniu, które absolutnie nie zdążyło wyjść z mody. Poniżej chcieliśmy przedstawić kilka powodów, dla których naprawdę warto zaopatrzyć się w drewniane drzwi.

Maksimum możliwości praktycznych

Najpierw zaczniemy od funkcjonalności współczesnych drzwi zewnętrznych lub wewnętrznych wykonanych z drewna. Po pierwsze zapewniają one idealną izolację termiczną, jeśli są wyprodukowane z wysokiej jakości materiałów. Wówczas nawet w najzimniejsze dni można liczyć na skuteczną ochronę przed ochłodzeniem mieszkania, co podobnie funkcjonuje latem. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju i klasy wykonania drzwi, które powinny być przede wszystkim porządnie zaimpregnowane z zewnątrz. Producenci najczęściej używają specjalnych preparatów, które stanowią długotrwałą warstwę ochronną przed takimi czynnikami zewnętrznymi jak wiatr, mróz, słońce czy deszcz, ale również wszelkimi czynnikami związanymi z uszkodzeniami mechanicznymi w wyniku codziennego użytkowania wewnątrz domu.

Następnie możemy przejść do innych praktycznych zastosowań, jak na przykład ognioodporność. Mogłoby to wydawać się nieco dziwne, a zwłaszcza jeśli mówimy o drzwiach drewnianych, jednakże dzisiejsze przeznaczenie zmieniło swój charakter. Nowoczesne technologie, ale także kreatywność twórców pozwoliły na stworzenie wyjątkowych drzwi przeciwpożarowych w postaci drewnianej. Z wierzchu nie będą w żaden sposób przypominać standardowych i pancernych drzwi odpornych na wysokie temperatury, a mimo wszystko zachowają swoje podstawowe funkcje i pozwolą w razie nagłych sytuacji zyskać więcej czasu na ucieczkę lub zabezpieczyć pomieszczenie przed szkodliwym dymem. Co więcej, możemy zakupić również drewniane drzwi z możliwością wygłuszenia dźwięków z zewnątrz, a nawet posiadające specjalne mechanizmy ochronne przed włamywaczami.

Uniwersalna klasyka

Dla niektórych drewniane drzwi nadal będą kojarzyć się przede wszystkim z starodawnym stylem i mniej ekstrawaganckim gustem, aczkolwiek pragniemy całkowicie zaprzeczyć tym mitom, ponieważ wiele dzisiejszych projektów zostało stworzonych z myślą o wnętrzach nowoczesnych i luksusowych. Drewno można użyć w każdej postaci, a dzięki różnorodności gatunków tych roślin można śmiało przebierać od najjaśniejszych do najciemniejszych wzorów. Ponadto niektóre z nich posiadają specyficzną teksturę, która również odgrywa ważną rolę dla wielu domowników.

Bardzo często zdarza się, że te klasyczne i elegancje elementy łączone są bezpośrednio z nowomodnymi aranżacjami, co w rezultacie wygląda wprost oszałamiająco. Podobnie minimalistyczne projekty nierzadko sięgają po drewniane wykończenia, które idealnie podkreślają prostotę i naturalne piękno każdego mieszkania. Co więcej, warto zwrócić uwagę także na dodatki w postacie klamek, które mogą prezentować się mniej lub bardziej okazale. Wszystko jak najbardziej zależy od gustu i możliwości zainteresowanego, aczkolwiek naprawdę szczerze zachęcamy do powrotu do sprawdzonych i jednak niezawodnych drzwi drewnianych, które swoją obecnością w sposób prosty udekorują każdy dom.

2017-11-04T11:04:07+00:00 4 listopada, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku