Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jaka tablica szkolna jest najlepsza?

Rynek oferuje nam ogromną ilość dostępnych tablic do zastosowania w szkole, w domu, na uczelni, w biurze czy salach konferencyjno-szkoleniowych. Przez to nie zawsze łatwo wybrać produkt, który dopasujemy do naszych oczekiwań. Dlatego zdecydowanie zachęcamy do zapoznania się z zaletami i wadami poszczególnych rodzajów tablic. Mamy nadzieję, że nasz poniższy wpis pomoże Ci wybrać najbardziej funkcjonalną tablicę do konkretnego zastosowania.

Co oferują producenci i sprzedawcy tablic?

Oczywiście najbardziej popularną i wybieraną tablicą szkolną jest jej klasyczny, zielonej rodzaj i koniecznie z możliwością pisania kredą. Warto wiedzieć, że tablica kredowa jednocześnie jest tablicą magnetyczną, ponieważ poprzez swoją konstrukcję z blachy umożliwia przymocowanie magnesów i ważnych informacji za ich pomocą. Należy jednak przed zakupem upewnić się, że tablica posiada taką blachę. Tablice zielone możemy kupić w wielu rozmiarach, które następnie dopasowujemy do wielkości pomieszczenia i finalnego przeznaczenia. Duże tablice z dwoma skrzydłami to wybór do klas szkolnych o większym metrażu. W salach mniejszych zdecydowanie pojedyncze elementy będą wystarczające.

Tablice szkole w nowoczesnym wydaniu

Jednak tablice zielone w wersji kredowej to nie jedyne elementy, które można z powodzeniem wykorzystać w szkole czy na uczelni. Oczywiście kredowe tablice nie wychodzą z mody i nadal ich się używa, to już coraz częściej wypierane zostają przez tablice szkolne suchościeralne. Dzięki nim nie musimy martwić się o pył kredowy, który jest największą wadą wszystkich tablic kredowych. Tablice białe pozwalają na pisanie markerami po powierzchni o różnych kolorach, co umożliwia pokreślenie najważniejszych informacji, a także posiadają funkcję magnetyczną. Dzięki temu możemy na nich umieszczać różne kartki czy obrazki poprzez magnesy. Doskonale sprawdzą się w salach matematycznych, przyrodniczych czy historycznym, gdzie posłużą również jako powierzchnia na tworzenie gazetek szkolnych i prezentacji podczas lekcji.

Jednym z nowoczesnych rozwiązań jest wybór tablic ceramicznych, które wyróżniają się trwałością i pozwalają uniknąć pozostałości po śladach markerów na tablicy suchościeralnej w wyniku intensywnego użytkowania. Tablice ceramiczne nie należą jednak do najtańszych, przez co sprawia, że nie wykorzystuje się ich tak często w szkołach czy na uczelniach.

Dlatego najlepiej wybrać tablice pod względem wieku uczniów, profilu klasy i wymiarów pomieszczenia, w którym ma się znajdować tablica szkolna.

 

 

2020-04-21T09:16:52+00:00 11 kwietnia, 2020|Artykuły|
Polub nas na facebooku