Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak utrzymać porządek na biurku?

Porządek w miejscu swojej pracy lub nauki jest bardzo ważny, ponieważ potrafi to zorganizować oraz uporządkować wszystkie potrzebne dokumenty czy książki. Podpowiemy, jak to zrobić, aby nasze biurko było czyste, a nam lepiej się pracowało oraz uczyło.

Wyrzuć niepotrzebne rzeczy i zagospodaruj miejsce

To bardzo kluczowa sprawa, jeśli chodzi o utrzymanie porządku na biurku. Najpierw należy zacząć od całkowitego pozbycia się niepotrzebnych rzeczy. W tym każde dokumentów, które są nieważne, śmieci czy różnych karteczek. Pozwoli to na kolejny etap, czyli na zagospodarowanie miejsca. Nawet jeśli nasze biurko nie jest dużej wielkości, to wszystko powinno mieć swój kąt. Po jednej stronie laptop, lampa, a po drugiej przybornik oraz dokumenty i książki. Oczywiście miejsce na kubek herbaty lub kawy to podstawa. Pod ręką zawsze warto mieć kosz, do którego od razu wyrzucisz śmieci, a nie będziesz ich gromadzić na biurku. Natomiast wszystkie przedmioty oraz większe akcesoria, które nie zmieszczą się na wierzchu bądź w chwili pracy i nauki ich nie używamy – schowajmy do szuflady lub odłóżmy na inną półkę. Trzymanie niepotrzebnych rzeczy wprowadza tylko i wyłącznie chaos i zajmuje potrzebne miejsce. Nie zapominaj o posprzątaniu na koniec dnia stanowiska pracy. Zdecydowanie lepiej kolejnego ranka usiąść przy biurku, gdy jest ono posprzątane.

Niezbędne akcesoria do pomocy

Niezbędne akcesoria, które ułatwią nam pracę oraz naukę, pomogą nam dodatkowo zadbać o porządek. Warto zaopatrzyć się w dobry przybornik, w którym będziesz trzymać długopisy, ołówki oraz inne akcesoria papiernicze. Powinieneś również pomyśleć, np. nad tablicą szkolną, a mianowicie nad magnetyczną, suchościeralną lub korkową wersją. Taka tablica nad biurkiem ułatwi Ci gromadzenie najpotrzebniejszych informacji w jednym miejscu. Możesz na niej pisać albo magnesem bądź pineską przymocować karteczki z obowiązkami do zrobienia, ważnymi telefonami lub informacjami, które przydadzą się do pracy i szkoły. To świetny pomysł, który pozwoli Ci mieć wszystkie wiadomości w jednym miejscu. Nie muszą ona być przyklejone do laptopa, ściany czy bezpośrednio na blat biurka. Dlatego dobrze będzie zakupić takie karteczki, które ułatwią zapis wszystkich informacji. Nie zapomnij o dobrym kalendarzu lub notatniku, który pomoże Ci rozplanować wszystkie spotkania, sprawdziany czy naukę.

2018-10-01T12:01:07+00:00 1 października, 2018|Artykuły, Biuro|
Polub nas na facebooku