Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić pokój nastolatka? Zainspiruj się!

Pokój nastolatka to z pewnością jego królestwo. Jak pomóc mu go urządzić, aby był zadowolony? Przeczytaj, o czym warto pamiętać, kompletując jego wyposażenie.

Od czego zacząć urządzanie pokoju?

Na początku porozmawiaj ze swoim dzieckiem – poszukajcie razem inspiracji w Internecie, przeglądnijcie wspólnie oferty sklepów. Zapytaj, co mu się podoba, jak wyobraża sobie swoją przestrzeń, co chciałby mieć w pokoju. Powinniście również wspólnie ustalić budżet, powiedz mu jaką kwotę chcesz przeznaczyć na urządzenie jego pokoju.

Budżet ustalony – do dzieła!

Teraz możecie pozbierać inspiracje, które znaleźliście i stworzyć projekt pokoju. Wybierzcie kolor ścian, podłogę (jeżeli będziecie ją zmieniać), materiał, z jakiego będzie wykonana. Następnie meble – nie zapomnijcie o przestrzenni do nauki. Kolejny krok to wybranie oświetlenia, tekstyliów, dekoracji, które dodadzą pomieszczeniu charakteru. Możecie wybrać te elementy, które oddają jego zainteresowania, to czym się interesuje, lub to, co go inspiruje.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie mebli?

Meble powinny przede wszystkim być funkcjonalne, muszą mieć szafki, w których twoje dziecko będzie trzymać ubrania. Przydadzą się również regały na książki. Nie wolno zapomnieć o biurku, które powinno zawierać miejsce na przedmioty szkolne, musi być dopasowane do wzrostu nastolatka, tak jak i krzesło. Młody człowiek sporo czasu spędza w tym miejscu, zadbaj, aby te elementy były prawidłowo do niego dopasowane. Meble powinny być również łatwe w utrzymaniu czystości. Zobacz nowoczesne i funkcjonalne meble młodzieżowe i sprawdź ciekawe rozwiązania dla domu i mieszkania.

Oświetlenie

Przede wszystkim nie zapomnij o lampce na biurku, która prawidłowo oświetli tą przestrzeń. Możecie wybrać również inne elementy oświetlenia oprócz lamp, np. girlandy, lampki, które w ciekawy sposób powiesicie nad łóżkiem.

Tekstylia

Warto pomyśleć o pasującej do pokoju pościeli – kocach, poduszkach, zasłonach. Wszystkie te elementy są istotne. Zastanówcie się wspólnie, jak je dopasować ciekawie, tak aby poszczególne elementy stanowiły całość. Najlepiej zdecydować się na jeden styl i dodać do niego elementy, które pasują do charakteru dziecka i jego zainteresowań.

Dekoracje

Plakaty, obrazy, ozdoby na ścianę, figurki – pozwól nastolatkowi, aby sam wybrał dekoracje, które mu się podobają. Ma to być jego pokój, więc pozwól mu na chwilę radości, dając szansę na to, aby samodzielnie wybrał te elementy. Ustal mu kwotę, jaką może na nie wydać, będzie to idealne zakończenie urządzania jego pokoju.

2022-02-21T12:17:54+00:00 21 lutego, 2022|Artykuły, Pokój dziecięcy|
Polub nas na facebooku