Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Jak urządzić mały przedpokój?

Można powiedzieć, że przedpokój jest wizytówką mieszkania lub domu. To właśnie to pomieszczenie widzimy jako pierwsze, wchodząc do kogoś do domu. Jeżeli chcesz, aby Twoje mieszkanie robiło dobre wrażenie już od samego progu, warto zastanowić się, jak urządzić ładny i funkcjonalny przedpokój. Można to zrobić nawet jeżeli to pomieszczenie ma u Ciebie zaledwie kilka metrów. Jak sprytnie i ładnie urządzić mały przedpokój? Zapraszamy do lektury!

Sposoby na urządzenie małego przedpokoju

Mimo że w przedpokoju spędzamy stosunkowo mało czasu, jest to niejako wizytówka naszego salonu. Dobrze urządzony przedpokój to również uporządkowane pomieszczenie, w którym wszystko, co potrzebne ma swoje wyznaczone miejsce.

Przedpokój to zazwyczaj niewielkie pomieszczenie. Szczególnie w mieszkaniach o niewielkim metrażu, przedpokój to często przechodnie pomieszczenie, które trudno odpowiednio zagospodarować.

Co jest podstawowym problemem w wielu przedpokojach? Bardzo często kłębią się tu góry ubrań, niepotrzebnych torebek oraz starych butów. W przedpokoju powinna być ograniczona para butów oraz odzieży wierzchniej, najlepiej 2-3 zestawy, w których chodzisz na co dzień. W przeciwnym razie to miejsce na pewno nie będzie uporządkowane. Tym bardziej jeżeli w przedpokoju znajdują się rzeczy kilkuosobowej rodziny.

Jeżeli chcesz, aby Twój przedpokój przeszedł metamorfozę, na początek musisz oddać lub wyrzucić wszystkie rzeczy, których już nie potrzebujesz. Następnie należy zastanowić się, w jakie meble wyposażyć to pomieszczenie.

Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu był w przedpokoju przepełnionym butami w takim stopniu, że trudno było tam znaleźć, chociaż kawałek wolnej podłogi. Czy chcesz, aby goście zastali taki widok również w Twoim domu? Na pewno zależy Ci, aby Twój dom prezentował się dobrze już od samego progu. W utrzymaniu porządku pomogą Ci na pewno funkcjonalne szafki na buty. Takie meble pomieszczą obuwie wszystkich domowników, a w Twoim przedpokoju już na zawsze zapanuje ład i porządek.

Z pewnością bardzo dobrym pomysłem będzie również zakup szafy czy komody do przedpokoju, a także wyposażenie tego miejsca w organizery. Dobrze zaprojektowany organizer będzie idealnym miejscem na wszystkie akcesoria np. torebki, szale, okulary przeciwsłoneczne, czapki czy kapelusze.

Jak urządzić mały przedpokój – podsumowanie

Przedpokój jest wizytówką Twojego domu. To właśnie to pomieszczenie Twoi goście widzą jako pierwsze. Z tego względu powinno być ładnie urządzone, tak, aby sprawiało na innych dobre pierwsze wrażenie. Ładny i funkcjonalny przedpokój sprawi, że powroty do domu stanął się dla Ciebie jeszcze przyjemniejsze, a uśmiech będzie towarzyszyć Ci już od samego wejścia do Twojego domu!

2021-05-03T16:14:54+00:00 3 maja, 2021|Artykuły|
Polub nas na facebooku