Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Idealna szafa do Twojej garderoby

Bez wątpienia szafa to podstawowy element w damskiej garderobie. Bez niej właściwie nie będzie miała ona swojego charakteru. Dlatego warto zastanowić się, jaki jej dokładny wygląd sprawdzi się w naszym domu. W poniższym artykule przedstawimy najważniejsze aspekty, na które warto zwrócić uwagę.

Wielkość szafy

Podczas wyboru odpowiedniej szafy do naszej garderoby na samym początku należy zastanowić się nad jej wielkością. Może ona być różna, dlatego warto zdecydować się, na jakiś konkretny wariant. Jeśli dane pomieszczenie urządzamy od zera – wybór będzie zdecydowanie prostszy. Gorzej, gdy w garderobie mamy inne meble, których nie chcemy zmieniać. Tutaj musimy szafę dopasować wyglądem oraz wielkością do pozostałych elementów i danego pomieszczenia. O tyle jest to ważne, aby szafa była i praktyczna, ale nie zajmowała większej części. Często w naszej garderobie mamy komody, fotele oraz inne niezbędne meble. Jest inaczej, jeśli nasza garderoba jest również i sypialnią. Tutaj właściwie szafa i łóżko to dwa wystarczające elementy. Niezależnie od przeznaczenia danego pokoju – musimy wybrać idealną pojemność oraz wielkość mebla. Najlepiej sprawdzą się duże modele, dzięki czemu będziemy w stanie zmieścić więcej ubrań, butów i dodatków. Szafa powinna być także praktyczna, a więc powinna pomieścić każdą odzież niezależnie od pory roku. Najczęściej możemy spotkać szafy, które ponadto mają dosyć dużo półek, na których bez problemu umieścimy obuwie oraz ubranie. Specjalnie miejsce z drążkiem, pozwoli nam powiesić odzież, aby nie uległa zniszczeniu. Bezpośrednio powinniśmy się zastanowić nad nie tylko jej pojemnością, ale i wysokością. W różnych pomieszczeniach sprawdzają się duże szafy na całą ścianę, a nawet niekiedy sięgające sufitu. Oczywiście możemy wybrać mniejsze, które nie przytłoczą danego pomieszczania.

Wygląd

W wyborze odpowiedniej szafy ważne jest nie tylko jej pojemność, czy wielkość, ale ogólny wygląd oraz konkretna specyfika. Najpierw należy zastanowić się nad najważniejszy aspektem, który będzie bezpośrednio odpowiadał za wygląd szafy – drzwi oraz sposób otwierania. Mamy kilka wyborów: przesuwana, łamana lub otwierana standardowo z dwóch stron. Tutaj musimy dostosować to do wielkości pomieszczenia. Zdecydowanie częstym i wygodnym sposobem jest wybór szafy przesuwanej. Pozostaje jeszcze zastanowić się nad kwestią czy mają być to drzwi lustrzane. W szczególności w damskiej garderobie może być to przydatny wariant, który dodatkowo podkreśla walory estetyczne. Klasyczny wariant wyboru szafy o danym materiale i strukturze pozostaje już naszą indywidualną kwestią. Meble do garderoby z Twardogóry to sprawdzony producent, który zadba o każdego klienta i pozwoli spersonalizować odpowiednią szafę do naszego pomieszczenia.

 

2018-11-02T09:31:29+00:00 17 października, 2018|Artykuły, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku