Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Idealna sypialnia dla dwojga

Zaplanujcie razem z nami swoją sypialnię i przekonajcie jak swobodnie i komfortowo możecie poczuć się, będąc ze sobą sam na sam. Wszystkie te elementy mają ogromne znaczenie i wpływ na życie intymne i przede wszystkim odpoczynek podczas snu. Z dzisiejszego wpisu dowiecie się, co powinno znaleźć się w Waszej sypialni oraz na co zwrócić szczególną uwagę.

Łóżko z materacem to podstawa

To chyba pierwsze, co przychodzi na myśl o sypialni. Łóżko jest elementem podstawowym i tego nie trzeba tłumaczyć, ale z pewnością nie każdy z Was posiada takiego jak powinien. Najczęstszym błędem jest źle dopasowana szerokość i długość łóżka, a tym samym materac do spania. Dla dwóch osób najpewniej jest wybrać rozmiar 160x200cm, dzięki czemu oboje możecie swobodnie się ułożyć do snu i nie przeszkadzać sobie nawzajem. Dotyczy to zarówno wyboru samego stelażu łóżka, jak i materaca, a jest to wymiar dość powszechny, więc bez problemu powinniście dostać je w sklepie ABC Meble.

Samo łóżko nie musi być wcale wymyślne, choć dobrym rozwiązaniem jest wybór wielofunkcyjnego stelażu z szufladami pod spodem, w których możesz schować m.in. ubrania, bieliznę i dodatki. Natomiast rodzajów materacy znajdziesz od groma, ale najbardziej uniwersalnym jest materac ze sprężynami bonellowymi, które ułożone są do siebie równolegle. Ich działanie pozwala na wypieranie większego obciążenia, przez co śpi się na nich o wiele wygodniej. Poza tym świetnie sprawdzają się w materacach płyty z pianki poliuretanowej.

Szafka nocna koło łóżka

Teraz przejdźmy do kolejnego elementu, który również powiązany jest z poprzednim, a mowa właśnie o szafkach nocnych. Przydają się w wielu sytuacjach, dzięki czemu nie musisz po prostu kłaść książki, telefonu czy okularów na podłodze ani zostawiać je na komodzie oddalonej od łóżka, a wystarczy położyć je na niewielkiej, ale designerskiej szafeczce.

Mogą one posiadać dodatkową szufladę lub pełnić funkcję małego stoliczka. Z pewnością będzie to wygodniejsze niż wstawanie przed zaśnięciem, by odłożyć gazetę na komodę. Również możecie postawić na nich lampki nocne, dzięki którym możecie jeszcze swobodnie poczytać w łóżku i porozmawiać ze sobą.

Szafa do sypialni

Ostatnią rzeczą, która po prostu musi zaistnieć w Waszej sypialni to szafa, ale nie taka zwykła, lecz poszerzona i najlepiej wyposażona w drzwi przesuwne. To najwygodniejsza forma otwierania drzwi, która jednocześnie pozwala na zaoszczędzenie miejsca w pomieszczeniu. Zatem polecamy wybierać szafy na wymiar, które można dopasować do wysokości Waszej sypialni i szerokości, gdyż warto nawet jedną całą ścianę poświęcić na sypialnianą garderobę. W dodatku możecie pokusić się o zamontowanie lustra na drzwiach szafy, dzięki czemu od razu będziecie mogli się przeglądać, a także optycznie uda Wam się powiększyć pokój.

2019-05-30T19:41:43+00:00 25 maja, 2019|Artykuły|
Polub nas na facebooku