Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Do czego przydają się tablice?

Jeżeli planujesz zakup tablicy, po której można pisać lub przypinać ważne notatki, warto zastanowić się najpierw jaką wybrać. Rynek oferuje bardzo dużo rozwiązań, nie wszystkie sprawdzą się w każdym przypadku. Dlatego poniżej opiszemy jakie rodzaje tablic oferują producenci i jakie jest ich zastosowanie. To pozwoli Ci podjąć słuszną decyzję zakupową i sprawi, że tablica spełni swoją funkcję w 100%.

Zielone tablice szkolne – czy warto mieć w domu?

Tablice szkolne zielone to niezbyt popularne rozwiązanie w firmach, jednak doskonale nadaje się do placówek edukacyjnych. Jest przede wszystkim tania, a jednocześnie bardzo trwała. Również kreda, której używa się do pisania po takiej tablicy, nie kosztuje majątku. Jedynym minusem jest jednak to, że taki sposób pisania generuje sporo szkodliwego pyłu, który może być utrapieniem dla alergików.

Znajdziesz tam bogaty wybór tablic kredowych, w przeróżnych rozmiarach i wariantach – na przykład rozkładana podwójnie lub pojedynczo. Zwykle tablice są umieszczone w drewnianych ramkach, co dodatkowo dodaje im uroku. Można ich używać w biurach i szkołach, podczas warsztatów, szkoleń, prezentacji, w knajpach, a w niektórych sytuacjach, także do użytku domowego.

Tablice białe suchościeralne – porządek przede wszystkim

Tablica suchościeralna magnetyczna może służyć nie tylko do pisania. Dzięki powierzchni magnetycznej, można również umieszczać na niej ważne notatki i dokumenty za pomocą magnesów. Tablica suchościeralna, dzięki swojej mobilności może być bardzo praktyczna. Możliwość wielokrotnego zapisywania tej samej powierzchni sprawia, że tablica posłuży Ci naprawdę przez długi czas. Sprawdzi się tam, gdzie dużo i często piszesz – szkoły językowe, szkolenia, warsztaty czy firmy, w których organizowane są burze mózgów i wszelkie spotkania. Taką tablicę można również zawiesić w domu do zapisywania list zakupów, notatek dla domowników czy sporządzania planu dnia.

Tablica suchościeralna – wersja szklana

W polskich firmach coraz większą popularnością cieszy się tablica szklana. Do ograniczeń tego sprzętu należy fakt, że trzeba ją zawiesić na ścianie. Nie jest tak mobilna, nie można jej wszędzie ze sobą zabierać. Raz zawieszona, powinna pozostać w tym miejscu. Jeżeli jednak wygospodarowałeś na nią miejsce, to tablica szklana może być ciekawym rozwiązaniem. Jest przede wszystkim dostępna w kilku różnych kolorach: białym, czarnym i szarym. Jest bardzo elegancka, dlatego perfekcyjnie sprawdzi się w nowoczesnym biurze.

Flipchart – tablica przenośna

Flipchartem nazywamy tablicę na stojaku z listwą, która przytrzymuje kartki papieru w dużym formacie. To niezwykle popularny sprzęt do prezentacji. Można zarówno wykorzystać przymocowany do niej papier i na nim zapisywać informacje, jak również zakupić wariant suchościeralny i pisać odpowiednimi markerami. Obecnie większość flipchartów posiada suchościeralne właściwości, jednak nie wszystkie. Dlatego warto przy zakupie zwrócić na to uwagę.

Tablice korkowe – praktyczne w domu i w biurze

Jeżeli jednak szukasz niedrogiego rozwiązania do domu, aby móc zostawiać domownikom notatki, warto wybrać tablicę korkową. Jej wszechstronne zastosowanie sprawiło, że używa się jej w domu, ale również w biurach, sklepach czy lokalach usługowych. Wszędzie tam, gdzie trzeba mieć zawsze pod ręką ważne informacje – świetnie sprawdzi się tablica korkowa. Wystarczy jedynie zakupić do niej komplet pinesek, za pomocą których można przymocować kartki do jej powierzchni.

Jaką tablicę wybrać?

Odpowiedź na pytanie – jaką tablicę wybrać, będzie zatem uzależniona od przeznaczenia danej tablicy i Twoich indywidualnych potrzeb. Szukając eleganckich i oryginalnych rozwiązań, postaw na tablicę szklaną. Jeżeli potrzebujesz tego rodzaju sprzętu do biura – wybierz tablicę magnetyczną suchościeralną. Jeżeli chcesz sprawić ciekawy prezent swojemu dziecku – doskonale sprawdzi się tablica kredowa. Jeżeli odpowiedz sobie na pytanie – do czego będę używał swojej tablicy – zakup powinien być o wiele łatwiejszy.

2020-03-25T15:13:15+00:00 25 marca, 2020|Artykuły|
Polub nas na facebooku