Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Dlaczego warto mieć flipchart w biurze?

Niejednokrotnie podczas biurowych prezentacji lub spotkań brakuje Ci czegoś, dzięki czemu w łatwy i klarowny sposób wytłumaczysz współpracownikom swój pomysł? Większość z nas jest wzrokowcami, dlatego najlepiej uczymy się i zapamiętujemy wtedy, gdy coś zobaczymy. Samo słuchanie prezentacji kolegi może skończyć się tym, że ze spotkania zapamiętasz przede wszystkim ogarniającą Cię senność. Nie ma w tym nic złego – uczymy się i zapamiętujemy z pomocą wszystkich zmysłów.

Uczymy się, angażując wszystkie zmysły, ale zazwyczaj jeden z nich jest dominujący. U znacznej grupy ludzi dominującym zmysłem jest wzrok i nauka, która obejmuje wizualne treści, jest o wiele bardziej efektywna i dużo łatwiejsza. Świadomość tego, w jaki sposób korzystamy ze zmysłów, pozwala na zrozumienie skomplikowanych procesów rozumienia i zapamiętywania. Narysowane przez współpracownika wykresy z danymi przemawiają o wiele mocniej niż same słowa.

Mimo że większa część populacji to wzrokowcy, to nie można zapomnieć o osobach, u których dominującą cechą jest słuch. Dlatego tak istotne jest, by przekazując wiedzę innym skupić się na tym, by wszystkim ułatwić zrozumienie przekazu. Zapamiętujemy 20% tego, co przeczytaliśmy, 30% tego, co usłyszeliśmy o 40% tego, co zobaczyliśmy. Im więcej zmysłów i technik użyjemy, tym większe szanse na to, że zdobyta wiedza nie umknie. Dlatego suche referowanie, nigdy nie będzie tak interesujące, jak prezentacja okraszona slajdami, rysunkami i schematami.

Czy flipchart ułatwia zapamiętywanie?

Flipchart jest niezastąpioną pomocą podczas prowadzenia szkoleń, prezentacji lub jako wsparcie w burzy mózgów w zespole. W łatwy i szybki sposób można zapisać na suchościeralnej tablicy mapę myśli, skojarzenia lub najważniejsze punkty spotkania. W tak samo banalnie prosty sposób można zetrzeć to, co nie jest już ważne.

Testowanie różnych sposobów nabywania wiedzy i uczenia się nie jest przydatne jedynie w wieku szkolnym. Im wcześniej zrozumiemy, w jaki sposób najłatwiej nam przyswajać wiedzę i nabywać nowe kompetencje, tym skuteczniej zdobywać będziemy praktykę i doświadczenie zawodowe. Flipchart do biura to niezastąpiony element jego wystroju, a jego posiadanie w sali konferencyjnej doceni każdy pracownik.

Praktyczne akcesoria biurowe to bardzo dobra inwestycja, a ich posiadanie z pewnością podniesie efektywność pracowników. Dzięki flipchartowi spotkania i szkolenia będą dużo ciekawsze, a pracujący w biurze ludzie wyniosą z nich dużo więcej wiedzy. Nie wszystko można wyrazić za pomocą słów, dlatego flipchart może okazać się zbawieniem dla wielu, którzy mają problem z przekazaniem wszystkich myśli za pomocą słów. Nic tak nie pobudza wyobraźni i kreatywności, jak czysta przestrzeń do zagospodarowania i zestaw kolorowych markerów.

 

2022-04-03T13:13:47+00:00 15 marca, 2022|Artykuły, Pokój dzienny|
Polub nas na facebooku