Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Dlaczego powinieneś zdecydować się na rolety zewnętrzne?

Jeżeli jeszcze nie jesteś pewien albo w ogóle tego nie planowałeś, to zachęcamy do zapoznania się z naszą propozycją i rozpatrzenia montażu rolet zewnętrznych w swoim domu. W dzisiejszym artykule opiszemy po krótce korzyści płynące z ich zastosowania, a także drobne wady, o których również trzeba pamiętać.

Osłona przed światem

Być może to za dużo powiedziane, ale po części się sprawdza. Wszystkie zalety przedstawimy na przykładzie rolet podtynkowych, które stanowią jedne z najczęściej wybieranych. Charakteryzują się aluminiową obudową z kasetą montowaną we wnęce okna, dlatego na jej wybór należy zdecydować się na początku projektowania domu. Dużym udogodnieniem są rolety z zainstalowanym napędem elektrycznym, aczkolwiek wersja standardowa również sprzyja użytkownikom. Wracając do pierwszej ich mocnej strony, zapewniają doskonałe zabezpieczenie przed czynnikami atmosferycznymi. Zacinający deszcz, porywisty wiatr czy palące promienie słońca nie będą w stanie zniszczyć materiałów, z których wykonane są okna. Drugą ważną funkcją jest także zagwarantowanie domownikom komfortu i prywatności przed ciekawskimi sąsiadami.

Tyle światła ile chcesz

Sam decydujesz jakie natężenie promieni słonecznych dotrze do wnętrza Twojego mieszkania. Rolety zewnętrzne umożliwiają wprowadzenie totalnej ciemności w pokoju lub lekkiego półmroku, w zależności od potrzeb użytkowników. Obie opcje zdecydowanie przydadzą się w ciągu lata, kiedy słońce za bardzo nagrzewa i razi, a co za tym idzie sprawia dyskomfort domownikom, ale także negatywnie wpływa na wyposażenie wnętrza. Niestety promienienie UV powodują powolne płowienie i niszczenie materiału, dlatego warto czasami ograniczyć ich dostępność, w zwłaszcza podczas słonecznych dni. Odpowiednie zaciemnienie pokoju zapobiega również powstawaniu wilgoci czy nieprawidłowej wentylacji powietrza.

Stabilizacja temperatury

Równie ważnym atutem zewnętrznych rolet jest zatrzymanie ciepła wewnątrz budynku. Oczywiście nie chodzi wyłącznie o porę zimową, ponieważ zarówno wiosną, jak i latem temperatura powietrza rośnie, a odczucie ciepła w domu pozostaje nadal umiarkowane. Izolacja termiczna możliwa jest dzięki nowoczesnym technologiom produkcji rolet, a także wysokiej jakości materiałom, które świetnie sprawdzają się jako warstwa ochronna. Ich skuteczne działanie z pewnością będzie dla Ciebie odczuwalne nie tylko psychicznie, ale również podczas zmniejszonych opłat za ogrzewanie.

Bezpieczeństwo ponad wszystko

Oprócz estetycznego i innowacyjnego wyglądu, rolety podtynkowe gwarantują głównie spokój i bezpieczeństwo, ze względu na trwały i solidny materiał. Wówczas jakiekolwiek próby włamania czy też przejawy wandalizmu pójdą na marne, gdyż osłona nie zostanie  całkowicie zniszczona, a jedynie lekko naruszona. Efekty systemu antywłamaniowego widoczne są dopiero po wybraniu odpowiedniej klasy rolet, które owszem są dużo droższe, ale ich odporność niweluje wszelkie straty finansowe. Najważniejsze jest naturalnie bezpieczeństwo członków rodziny, dlatego zachęcamy wszystkich do podjęcia takiej decyzji dla własnego i ich poczucia pewności.

2017-11-22T22:20:10+00:00 21 listopada, 2017|Artykuły|
Polub nas na facebooku