Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Czas na organizację szafy

Dla wszystkich osób, które od zawsze zmagają się z nieuporządkowaną i chaotyczną szafą – mamy dla Was rozwiązanie! W poniższym artykule podpowiemy co możesz zrobić, aby racjonalnie posegregować garderobę oraz w jaki sposób można utrzymać ją w czystości i stanie nienaruszonym. Wbrew pozorom to nic trudnego, a nie można zapominać o chęciach, bez których będzie to niestety niemożliwe.

Potrzebne a niepotrzebne

Najgorszym i najżmudniejszym etapem jest przebrnięcie przez klasyfikację ubrań według ich przydatności. Oto najwyższy czas, abyś zastanowił się czy na pewno potrzebujesz wszystkich tych rzeczy? Należy to dobrze przeanalizować pod kątem faktycznego użytkowania, dlatego najlepiej zastanów się, które z tych rzeczy nie były przez Ciebie noszone od ponad pół roku. Oczywiście nie mówimy tutaj o kategoryzowaniu według sezonów wiosna/lato czy jesień/zima, gdyż jest to raczej oczywiste, ale podzielenie garderoby na konkretne pory roku również pozwoli Ci na utrzymanie porządku.

Zatem po określeniu i wybraniu ciuchów nieprzydatnych i nienoszonych z różnych względów, można jednocześnie połączyć praktyczne z pożytecznym i oddać część tych ubrań dla potrzebujących. To równie dobra motywacja do ogarnięcia swojej szafy, dzięki czemu mogą skorzystać na tym inni.

Ułożenie na swoim miejscu

Chodzi generalnie o umiejscowienie ubrań w odpowiedni sposób, a mianowicie część z nich można powiesić na wieszakach, jak na przykład: koszule, marynarki, eleganckie spodnie, sukienki czy garnitury. Wszystkie te elementy powinny zostać powieszone, dzięki czemu łatwiej będzie Ci w nich odnaleźć, a także nie będzie potrzeby prasowania ich dwa razy. Jeśli Twoja szafa nie jest dostosowana do tego typu rozwiązań, koniecznie zastanów się nad zakupem wysuwanych specjalnie wieszaków lub nową i wielofunkcyjną szafą, która pomieści wszystkie Twoje rzeczy w różnych skrytkach, co potwierdzamy – jest bardzo praktyczne i skuteczne!

Następnie pozostałą część garderoby należy poskładać i ułożyć według konkretnego kodu, który zależy wyłącznie od Twojej wygody. Segregacja może opierać się na podziale kolorystycznym, proponowanych zestawieniach stylizacji, częstotliwości noszenia lub według innych skrótów myślowych, którymi najczęściej kierujesz się podczas wyboru ubrań każdego dnia. Wszystko to pomoże Ci w zachowaniu pewnej kolejności i harmonii w swojej garderobie, dzięki czemu jedne ubrania nie ma szans, że rozrzucisz pozostałe.

Sprytne dodatki do szafy

Jeszcze na sam koniec podpowiemy czym możecie dodatkowo się posłużyć, by utrzymać porządek w swojej szafie. Po pierwsze polecamy wszelkiego rodzaju segregatory w postaci woreczków czy pudełek albo samych przegródek do szuflad, dzięki czemu możesz poukładać swoje rzeczy bez mieszania z innymi elementami, a przydaje się to zwłaszcza przy porządkowaniu dodatków i akcesoriów. Natomiast innym rozwiązaniem może być zamontowanie oświetlenia w szafie, dzięki czemu nawet w środku nocy odnajdziesz się i wybierzesz dla siebie idealną stylizację. Ostatnim gadżetem mogą być specjalne zapachy do szafy, dzięki którym Twoje ubrania nie przejdą żadną brzydką wonią, a zawsze będą pachniały świeżością.

2018-01-29T13:02:07+00:00 24 stycznia, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku