Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.    Polityka Cookies       ZGODA

Co powinno znaleźć się w stylowej sypialni?

Dzisiaj podpowiemy Wam jak powinna zostać urządzona idealna współczesna sypialnia dla dorosłych. Wskażemy kilka najnowszych trendów w dziedzinie aranżacji wnętrz, a także przypomnimy o praktycznych zasadach urządzania. Na pewno dzięki nam o niczym nie zapomnisz, a Twoja sypialnia zostanie kompletnie odmieniona.

Dywany wracają do łask

Na samym początku przeanalizujemy Waszą sypialnię od dolnej części, a mianowicie podłogi, która powinna być najlepiej wykonana z wysokiej jakości drewna. Jego pochodzenia jest już zależne od Waszej opinii, by było ono dopasowane do całości wnętrza. Pamiętajmy, że przy wyborze jaśniejszym paneli lepiej urządzić sypialnię również w jasnych barwach, aczkolwiek przy panelach ciemniejszych zalecamy przełamać aranżację sypialnianą jakimś kolorem lub klasyczną bielą, by nadać jej właściwego klimatu. Jednak coraz częściej można zauważyć ciekawe pomysły na wnętrze z wykorzystaniem dywanów długowłosych, które świetnie prezentują się na panelach i przy drewnianym wyposażeniu meblowych.

Minimalizm meblowy

Chodzi głównie o ograniczenie ilości mebli w Waszej sypialnie, by oczyścić przestrzeń z niepotrzebnych akcesoriów i przedmiotów. Minimalizm nadal króluje w wystroju wnętrz, w widoczne jest to także przy aranżacji sypialni. Nie mamy jednak na myśli usunięcia i pozostawienia tylko kilku mebli, ale właśnie o zakup wyposażenia wielofunkcyjnego. Doskonałym przykładem są meble z Twardogóry produkowane przez Smolis Meble, które można tworzyć również na wymiar. Wówczas sami decydujecie i wspólnie ze specjalistami projektujecie meble w oparciu o Wasze możliwości przestrzenne, finansowe, a także własne zapotrzebowanie.

Przykładowo szafa może pełnić kilka funkcji na raz i zmieścić w sobie mnóstwo rzeczy, gdzie wystarczy jedna na całą sypialnię, zamiast posiadania szafy, osobno szafek i jeszcze komody na ubrania. W zupełności wystarczy większa szafa, szerokie i wygodne łoże, jedna komoda na telewizor lub może być on podwieszany, a także szafeczka nocna z jednej lub dwóch stron.

Ozdoby sztuką

Dość z niepotrzebnymi i nic nie znaczącymi obrazkami nad łóżkiem. Niech wybrany przez Was obraz coś symbolizuje i ma dla Was jakieś głębsze znaczenie, podobnie zdjęcia nie muszą stać w ramkach, a mogą być wywieszone na ścianie w formie stylowego kolażu. Polecamy wyposażenie sypialni w dużo roślin zarówno kwiatowych, jak i zwykłych łodygowych. Wszelkie pozostałe dekoracje niech nawiązują do nowoczesnego urządzenia lub mają charakter bardziej tradycyjny, gdzie świetnie będą prezentować się chociażby drewniane obrazy czy dodatki do wnętrz.

2018-08-01T05:00:26+00:00 29 lipca, 2018|Artykuły|
Polub nas na facebooku